Denník N

Trénoval Slovenky, v Kanade ho akvabely obvinili zo sexizmu či z rasizmu. Som zdesený, odmietam to, reaguje Szauder

Tréner Gábor Szauder. Foto - TASR/Michal Svítok
Tréner Gábor Szauder. Foto – TASR/Michal Svítok

„Dcére hovoril, že je tučná, dva týždne preto jedla len oriešky. Mala štrnásť rokov a 45 kíl,” opisuje mama slovenskej akvabely.

[Pridajte sa do facebookovej skupiny, v ktorej môžete debatovať o profesionálnom športe, prinášať námety redakcii alebo sa jej pýtať otázky. Každý večer v nej nájdete sumár správ.]

Maďarského trénera Gábora Szaudera obvinili kanadské akvabely z nevhodného správania. Viaceré z nich podrobne opisujú, ako na tréningoch údajne vytváral toxické prostredie. Szauder, ktorý bol predtým aj slovenský reprezentačný tréner, tvrdenia zvereniek odmieta.

Verejne pred kamerami vystúpila synchronizovaná plavkyňa Sion Ormondová. V kanadskom tíme skončila pred pár mesiacmi a tvrdí, že jeden z dôvodov bola neznesiteľná atmosféra na tréningoch. Ďalšie štyri kanadské akvabely sú naďalej v reprezentácii a proti Szauderovi sa ozvali anonymne.

Denník N oslovil Szaudera aj jeho slovenskú zverenku z olympiády v Riu 2016 Naďu Daabousovú. O tom, čo mal Szauder robiť na Slovensku, sa pre Denník N anonymne vyjadrila mama jednej z akvabel.

„Povedal mi: Sion, zapni si mikinu, skôr ako budem príliš vzrušený. Povedal to pred

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko, Šport a pohyb, Svet

Teraz najčítanejšie