Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Kým NAKA plní staré sľuby Igora Matoviča, on vyrába ďalšie

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Darilo sa s epidémiou, ale ešte viac s korupciou. 2. Premiér je už očkovaný – proti expertom. 3. Toto nemali Fico s Kaliňákom v pláne.

Nástroj, ktorý pomáha, je Živnostenský účetTB za 0 €


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Darilo sa s epidémiou, ale ešte viac s korupciou

Po dlhšom čase má Slovensko za sebou jeden z lepších týždňov. Čo sa týka epidémie koronavírusu, nepadol nový rekord v počte denných prípadov, dokonca sa znížilo množstvo pacientov s covidom-19 v nemocniciach. To by mohlo byť nesmelým signálom, že vrchol už bol zdolaný a nastáva čas na zostup.

Oveľa presvedčivejší však bol úspech v úplne inej oblasti: naháňanie mafiánov z bývalých vládnych štruktúr napredovalo takým skokom, že sa už dá hovoriť o definitívnej porážke najväčšieho zdroja korupcie za posledných pätnásť rokov, ktorým bola garnitúra Roberta Fica.

NAKA plní Matovičove sľuby. Aj keby to malo zostať len pri zatknutí a obvinení celého Kaliňákovho vedenia polície s Tiborom Gašparom na čele, bola by to záležitosť s trvalými následkami. Tí ľudia už nikdy nebudú mať povesť, s ktorou by sa mohli vrátiť do svojich bývalých funkcií, a to bez ohľadu na pokračovanie trestného procesu.

Pravdepodobnejšie však je, že sa to

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie