Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Prezident sa ozval z ústrania, len aby opäť uzemnil Fica tvrdou ranou

Robert Fico počas demisie: Neodchádzam. Foto – TASR
Robert Fico počas demisie: Neodchádzam. Foto – TASR

1. Kiska vie udrieť Ficovi aj z politického dôchodku 2. Kaliňák s Ficom bojujú za Bödörovu trinástku 3. S plošným testovaním je predbežne koniec

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Kiska vie udrieť Ficovi aj z politického dôchodku

Vďaka akcii Očistec sa po dlhom čase pripomenul politický dôchodca Andrej Kiska. Na rozdiel od ďalšieho politického dôchodcu – Kaliňáka je v jeho prípade vylúčené podozrenie, že sa ukazuje z preventívnych a taktických dôvodov.

Spomienky prezidenta. Bývalý prezident oživil spomienky na obdobie, keď sa mafiánske krídlo v polícii cítilo také sebaisté, že si dovolilo organizovať útok na najvyššieho ústavného činiteľa štátu.

„Gašparova polícia strávila tisíce hodín v snahe zastrašiť ma a očierniť. Menila ľudí, ktorí sa vzopreli ich svojvôli. Skontrolovala ikskrát ešte aj moje bločky z papiernictva za dve eurá, len aby niečo na mňa našili,“ spomína Kiska.

Práve Kiska porazil Roberta Fica v dôležitom zápase o prezidentský palác, hoci vstupoval do súboja ako outsider. Ficovi vtedy nepomohlo, že svojho súpera nazýval úžerníkom a sektárom a viacerí to s odstupom času označili za začiatok Ficovho pádu.

Ficova pomsta. Druhýkrát sa cítil Fico porazený Kiskom, keď po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej námestia žiadali jeho hlavu a prezident viac svojou autoritou a stratégiou ako svojimi právomocami pomohol k výmene premiéra. Ficove slová Kiskovi pri príležitosti jeho demisie v prezidentskom paláci, že on nikam neodchádza, vtedy zneli každému ako vyhrážka, akurát že takmer nikto netušil,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie