Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Vakcína proti covidu je takmer tu, Matovič musí vymyslieť, čo s ňou

1. Premiér si na povinné očkovanie netrúfa. 2. Toto nie je bonboniéra Forresta Gumpa, ale reálny život. 3. Ministerstvo školstva chce uvoľnenia, ich podpora je sporná.

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Premiér si na povinné očkovanie netrúfa

Potvrdzuje sa, čo bolo jasné od začiatku. Covid neporazia politici. Oni ho môžu len spomaliť a obmedzovať ekonomické škody. Rozhodujúci budú vedci a vakcíny, ktoré vyvíjajú. V pondelok sme sa dozvedeli, že prvá z radu nádejných je takmer hotová (ruská, ktorá bola ohlásená už dávno, ale ešte neprešla riadnym testovaním, sa zatiaľ nepočíta).

Spoločnosti Pfizer a BioNTech oznámili, že ich vakcína má 90-percentnú účinnosť. Správa posilnila burzy a nahnevala Donalda Trumpa. Je presvedčený, že vedci pokrok schválne oznámili až po amerických voľbách, aby mu uškodili.

Pre nás je podstatné, ako zareagovali naši politici a úradníci. Európska komisia urýchlene uzavrela dohodu o dodávke 200 miliónov vakcín od Pfizeru a BioNTechu. Zmluvu podpíšu v stredu. Podobné zmluvy už má Únia aj s inými firmami.

Igor Matovič zas prezradil, akú má predbežne predstavu o budúcom očkovaní.

Kedy vakcína príde a pre koho bude

Pondelňajšie správy optimisticky hovorili o decembri. Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn je opatrnejší a spomína prvý štvrťrok 2021.

Aj keby Únia v tom čase mala 200 miliónov dávok od Pfizeru,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie