Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Vakcína proti covidu je takmer tu, Matovič musí vymyslieť, čo s ňou

1. Premiér si na povinné očkovanie netrúfa. 2. Toto nie je bonboniéra Forresta Gumpa, ale reálny život. 3. Ministerstvo školstva chce uvoľnenia, ich podpora je sporná.

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Premiér si na povinné očkovanie netrúfa

Potvrdzuje sa, čo bolo jasné od začiatku. Covid neporazia politici. Oni ho môžu len spomaliť a obmedzovať ekonomické škody. Rozhodujúci budú vedci a vakcíny, ktoré vyvíjajú. V pondelok sme sa dozvedeli, že prvá z radu nádejných je takmer hotová (ruská, ktorá bola ohlásená už dávno, ale ešte neprešla riadnym testovaním, sa zatiaľ nepočíta).

Spoločnosti Pfizer a BioNTech oznámili, že ich vakcína má 90-percentnú účinnosť. Správa posilnila burzy a nahnevala Donalda Trumpa. Je presvedčený, že vedci pokrok schválne oznámili až po amerických voľbách, aby mu uškodili.

Pre nás je podstatné, ako zareagovali naši politici a úradníci. Európska komisia urýchlene uzavrela dohodu o dodávke 200 miliónov vakcín od Pfizeru a BioNTechu. Zmluvu podpíšu v stredu. Podobné zmluvy už má Únia aj s inými firmami.

Igor Matovič zas prezradil, akú má predbežne predstavu o budúcom očkovaní.

Kedy vakcína príde a pre koho bude

Pondelňajšie správy optimisticky hovorili o decembri. Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn je opatrnejší a spomína prvý štvrťrok 2021.

Aj keby Únia v tom čase mala 200 miliónov dávok od Pfizeru,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie