Denník N

ME vo futbale: Zápasy Slovenska, zloženie skupín a kompletný program

Foto – TASR/AP
Foto – TASR/AP

Futbalové majstrovstvá Európy budú niesť názov EURO 2020, aj keď sa pre pandémiu uskutočnia až v roku 2021. Od piatka 11. júna do nedele 11 júla. Štartovať na nich bude 24 tímov rozdelených do šiestich štvorčlenných skupín.

Hrať by sa malo v 12 mestách po celej Európe, organizátori však stále nevylúčili ani variant s menším počtom organizátorských miest. Isté zatiaľ nie je ani to, či sa šampionát uskutoční s divákmi na tribúnach.

Slovenskí futbalisti si v skupine E zahrajú postupne s Poľskom, Švédskom a so Španielskom. Prvé dva zápasy odohrajú v Dubline, tretí v Bilbau.

Program Slovenska

Pondelok – 14. jún 2021
18:00 Poľsko – Slovensko Dublin
Piatok – 18. jún 2021
15:00 Švédsko – Slovensko Dublin
Streda – 23. jún 2021
18:00 Slovensko – Španielsko Bilbao

Zloženie skupín

Skupina A (Rím/Baku): Turecko, Taliansko, Wales, Švajčiarsko
Skupina B (Kodaň/Petrohrad): Dánsko, Fínsko, Belgicko, Rusko
Skupina C (Amsterdam/Bukurešť): Holandsko, Ukrajina, Rakúsko, Severné Macedónsko
Skupina D (Londýn/Glasgow): Anglicko, Chorvátsko, Škótsko, Česko
Skupina E (Bilbao/Dublin): Španielsko, Švédsko, Poľsko, Slovensko
Skupina F (Mníchov/Budapešť): Maďarsko, Portugalsko, Francúzsko, Nemecko

 

Program – Skupinová fáza

Piatok – 11. jún 2021
21:00 Turecko – Taliansko Skupina A – Rím
Sobota – 12. jún 2021
15:00 Wales – Švajčiarsko A – Baku
18:00 Dánsko – Fínsko B – Kodaň
21:00 Belgicko – Rusko B – Petrohrad
Nedeľa – 13. jún 2021
15:00 Anglicko – Chorvátsko D – Londýn
18:00 Rakúsko – Severné Macedónsko C – Bukurešť
21:00 Holandsko – Ukrajina C – Amsterdam
Pondelok – 14. jún 2021
15:00 Škótsko – Česko D – Glasgow
18:00 Poľsko – Slovensko E – Dublin
21:00 Španielsko – Švédsko E – Bilbao
Utorok – 15. jún 2021
18:00 Maďarsko – Portugalsko F – Budapešť
21:00 Francúzsko – Nemecko F – Mníchov
Streda – 16. jún 2021
15:00 Fínsko – Rusko B – Petrohrad
18:00 Turecko – Wales A – Baku
21:00 Taliansko – Švajčiarsko A – Rím
Štvrtok – 17. jún 2021
15:00 Ukrajina – Severné Macedónsko C – Bukurešť
18:00 Dánsko – Belgicko B – Kodaň
21:00 Holandsko – Rakúsko C – Amsterdam
Piatok – 18. jún 2021
15:00 Švédsko – Slovensko E – Dublin
18:00 Chorvátsko – Česko D – Glasgow
21:00 Anglicko – Škótsko D – Londýn
Sobota – 19. jún 2021
15:00 Maďarsko – Francúzsko F – Budapešť
18:00 Portugalsko – Nemecko F – Mníchov
21:00 Španielsko – Poľsko E – Bilbao
Nedeľa – 20. jún 2021
18:00 Taliansko – Wales A – Rím
18:00 Švajčiarsko – Turecko A – Baku
Pondelok – 21. jún 2021
18:00 Severné Macedónsko – Holandsko C – Amsterdam
18:00 Ukrajina – Rakúsko C – Bukurešť
21:00 Rusko – Dánsko B – Kodaň
21:00 Fínsko – Belgicko B – Petrohrad
Utorok – 22. jún 2021
21:00 Česko – Anglicko D – Londýn
21:00 Chorvátsko – Škótsko D – Glasgow
Streda – 23. jún 2021
18:00 Slovensko – Španielsko E – Bilbao
18:00 Švédsko – Poľsko E – Dublin
21:00 Nemecko – Maďarsko F – Mníchov
21:00 Portugalsko – Francúzsko F – Budapešť

[Podcasty Športový newsfilter, Športová veda aj Výklus nájdete na kanáli Športové podcasty vo vašej aplikácii.]

Futbal

Futbalové Euro

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie