Denník N

Svetový newsfilter: Od Trumpa sa odkláňa dôležitý spojenec

Foto – TASR/AP
Foto – TASR/AP


Dobrý deň,

je čoraz jasnejšie, že od Trumpa sa tak skoro, a možno nikdy, nedočkáme prejavu, v ktorom uzná, že prehral voľby. Jeden z jeho spojencov však má už chvíľu jasno v tom, že Trump končí.

Aj Európa už zagratulovala Joeovi Bidenovi, no tento týždeň riešila aj to, ako bojovať proti terorizmu. Iniciatívu prebrali Francúzsko a Rakúsko, ktoré nedávno zažili útoky.

Bez pozornosti by nemal ostať ani koniec ďalšej vojny o Náhorný Karabach. V Svetovom newsfiltri vysvetľujeme, čo sa tam stalo a ako sa do toho zapojilo Rusko.


Severná Amerika: Problém pre Trumpa?

Trump naďalej spochybňuje výsledky volieb a pokojne sa môže stať, že to bude robiť aj po tom, čo budú oficiálne. Republikáni ho zatiaľ podporujú, no zdá sa, že prezident prichádza o veľmi dôležitého spojenca, ktorý pri ňom stál roky.

O čo ide: Aj rýchly pohľad na Trumpov Twitter naznačuje, že prezident zrejme od volieb nemá dobrú náladu. Príspevky o tom, že voľby vyhral (prípadne vyhrá), strieda so statusmi o volebných podvodoch.

Je tu však ešte jedna vec, ktorá Trumpa obzvlášť nahnevala. Išlo o to, čo urobila televízia Fox News, jedno z mála médií, ktoré Trump nepovažuje za nepriateľa.

Televízia patrí Rupertovi Murdochovi, austrálskemu milionárovi a Trumpovmu známemu. Vždy bola naklonená republikánom, a teda aj súčasnému prezidentovi. On sa jej za to odvďačoval pravidelnými rozhovormi.

Fox News však ešte počas volebnej noci oznámila, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Americké voľby 2020

Boj o Náhorný Karabach

Donald Trump

Iné podcasty Denníka N

Svetový newsfilter

Voľby vo Francúzsku

Svet

Teraz najčítanejšie