Škriniar bol najlepší, možno to chcel zdramatizovať, smeje sa Borbély

Slovenskí futbaloví reprezentanti Norbert Gyömbér, Milan Škriniar, Ľubomír Šatka a Ján Greguš sa tešia po výhre nad Severným Írskom. Foto - TASR/AP
Slovenskí futbaloví reprezentanti Norbert Gyömbér, Milan Škriniar, Ľubomír Šatka a Ján Greguš sa tešia po výhre nad Severným Írskom. Foto – TASR/AP

Jonny Evans potvrdil slovenský komplex.

[Pridajte sa do facebookovej skupiny, v ktorej môžete debatovať o profesionálnom športe, prinášať námety redakcii alebo sa jej pýtať otázky. Každý večer v nej nájdete sumár správ.]

Futbal vie prinášať veľké paradoxy, hovorí Ladislav Borbély. Milan Škriniar si proti Severným Írom strelil vlastný gól, ale podľa futbalového odborníka bol najlepším hráčom zápasu.

„Možno nám to chcel trochu zdramatizovať,“ smeje sa.

Slovenskí futbalisti sa výhrou 2:1 po predĺžení dostali druhýkrát za sebou na Euro. Podľa Borbélyho išlo o existenčný zápas. „Ak by sme nepostúpili, dostali by sme sa do takzvaného futbalového závetria,“ analyzuje.

S Borbélym sme sa rozprávali aj o tom:

• v čom sme boli silnejší ako Severní Íri;
  • ktorí hráči si zaslúžia špeciálnu pochvalu;
  • či by mal Tarkovič ostať na poste reprezentačného trénera;
  • prečo bol pre nás nevyhnutný postup;
  • čo môžeme čakať od súperov na Eure;
  • prečo by sme mali „zneužiť“ zápasy s Českom a so Škótskom, ktoré nás čakajú v nedeľu a stredu.

Dobre kombinačne sýtený futbal

Slováci sa dostali do vedenia po sedemnástich minútach gólom Juraja Kucku. Ladislav Borbély hovorí, že tým Írom pomohli.

„V prvom polčase prezentovali obidva mančafty typickú barážovú taktiku – držali stredný blok v defenzíve. My sme sa však niekoľkými prihrávkami presadili cez obrannú líniu a dali sme Kuckov gól, čím