Severoírski novinári: Boli ste bezcitní. A ste milí, keď hovoríte, že sme mali smolu

Foto - tasr/pa
Foto – tasr/pa

Slovenskí futbalisti vo štvrtok večer vo finále baráže porazili Severné Írsko 2:1 po predĺžení a postúpili na Euro. Šiestim severoírskym novinárom sme položili päť otázok:

1. Ste sklamaný zo spôsobu, akým Severné Írsko prehralo? Oba góly ste inkasovali po zbytočných, možno aj smolných, chybách.
  2. Čo si myslíte o výkone Slovenska, prekvapilo vás niečím?
  3. Mohli ste Slovensko poraziť, najmä keď ho porovnáte so semifinálovým súperom Bosnou a Hercegovinou? Nevyužilo Severné Írsko veľkú šancu?
  4. Severné Írsko v niektorých častiach zápasu tlačilo, do pokutového územia Slovenska lietalo veľa centrovaných lôpt. Slovenskí televízni experti však hovorili, že neboli dostatočne prudké, preto sa s nimi slovenská obrana lepšie vyrovnávala. Čo si o tom myslíte?
  5. Jonny Evans nebude mať na Slovensko pekné spomienky. V roku 2009 dostal jasličky od Vladimíra Weissa mladšieho, teraz mu pri prvom góle ušiel Juraj Kucka a v predĺžení sa lopta odrazila od jeho zadku presne na kopačky Michala Ďuriša. Bol to preňho smolný zápas?

Andy Gray (BBC Northern Ireland)

1. Všetci sú z prehry úplne zničení. Bolí to hlavne preto, že sme tak tvrdo pracovali, aby sme sa po prvom inkasovanom góle dostali naspäť do zápasu. Všetky tri góly podľa mňa padli s veľkým šťastím, ale v takýchto zápasoch musíte jednoducho šance využívať a presne toto Slovensko urobilo.