Denník N

Newsfilter: Nový Matovičov plán – odvolávam, čo som odvolal, a sľubujem, čo som sľúbil

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Uvoľňuje sa aj bez splnenia neprekročiteľných podmienok. 2. Fico ponižuje ženy, aby zakryl, že je slabý a bojí sa. 3. Gröhling chce reformovať školy, Krajniak dôchodky.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Uvoľňuje sa aj bez splnenia podmienok

Niečo sa uvoľňuje, niečo sa sprísňuje a takmer všetko je nečakane inak, ako malo byť. Takto sa dá zhrnúť postup Igora Matoviča proti pandémii.

Zmätok naberá také obrátky, že dokonca už aj lojálna Veronika Remišová poslala frustrovane znejúcu tlačovú správu, v ktorej sa sťažuje, že by bolo fajn, keby sa partneri vo vláde držali toho, čo hovorili „pred týždňom alebo aspoň včera“.

Jeden príklad, ako to vyzeralo. Od pondelka bude pri vstupe z Maďarska, Poľska a Rakúska potrebné preukázať sa negatívnym PCR testom na covid-19. V prípade pendlerov bude stačiť antigénový, a to nie starší ako dva týždne. Na novinársku otázku počas tlačovky po pandemickej komisii, čo to znamená pre tých, ktorí ho nestihnú získať, minister Marek Krajčí nepresvedčivo odpovedal, že „cesta na testovanie by snáď mohla byť umožnená“. Vlastne tým povedal, možno vás pustíme, možno nie, nevieme.

Krajčímu to zjavne vŕtalo v hlave, po pár minútach sa za otázku o pendleroch poďakoval a oznámil: „Do stredy dávame prechodný čas, aby si zariadili test.“ Nie je jasné, či toto rozhodnutie vzniklo v panike priamo počas tlačovky alebo naň iba minister zabudol a dodatočne si spomenul, ale scénka v oboch prípadoch vypovedá, aký chaos tu panuje.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dôchodky a dôchodkový vek

Igor Matovič

Koronavírus

  Mária Trošková

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

  Robert Fico

  Školstvo

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie