Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Nový Matovičov plán – odvolávam, čo som odvolal, a sľubujem, čo som sľúbil

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Uvoľňuje sa aj bez splnenia neprekročiteľných podmienok. 2. Fico ponižuje ženy, aby zakryl, že je slabý a bojí sa. 3. Gröhling chce reformovať školy, Krajniak dôchodky.

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Uvoľňuje sa aj bez splnenia podmienok

Niečo sa uvoľňuje, niečo sa sprísňuje a takmer všetko je nečakane inak, ako malo byť. Takto sa dá zhrnúť postup Igora Matoviča proti pandémii.

Zmätok naberá také obrátky, že dokonca už aj lojálna Veronika Remišová poslala frustrovane znejúcu tlačovú správu, v ktorej sa sťažuje, že by bolo fajn, keby sa partneri vo vláde držali toho, čo hovorili „pred týždňom alebo aspoň včera“.

Jeden príklad, ako to vyzeralo. Od pondelka bude pri vstupe z Maďarska, Poľska a Rakúska potrebné preukázať sa negatívnym PCR testom na covid-19. V prípade pendlerov bude stačiť antigénový, a to nie starší ako dva týždne. Na novinársku otázku počas tlačovky po pandemickej komisii, čo to znamená pre tých, ktorí ho nestihnú získať, minister Marek Krajčí nepresvedčivo odpovedal, že „cesta na testovanie by snáď mohla byť umožnená“. Vlastne tým povedal, možno vás pustíme, možno nie, nevieme.

Krajčímu to zjavne vŕtalo v hlave, po pár minútach sa za otázku o pendleroch poďakoval a oznámil: „Do stredy dávame prechodný čas, aby si zariadili test.“ Nie je jasné, či toto rozhodnutie vzniklo v panike priamo počas tlačovky alebo naň iba minister zabudol a dodatočne si spomenul, ale scénka v oboch prípadoch vypovedá, aký chaos tu panuje.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dôchodky a dôchodkový vek

Igor Matovič

Koronavírus

Mária Trošková

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Robert Fico

Školstvo

Komentáre

Teraz najčítanejšie