Denník N

Newsfilter: Vystrašený Fico otočil November hore nohami

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Bola to oslava iná, bola to katastrofa. 2. Ukradli nám November? 3. Úspech či neúspech Orbána a Kaczynského poodhalí budúcnosť Únie.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Bola to oslava iná, bola to katastrofa

Fico, Mazurek, Čarnogurský starší, Slota mladší, predseda komunistov Hrdlička a predseda fašistov Kotleba – zoznam rečníkov počas utorňajších protestov netreba ďalej komentovať. Treba sa zamyslieť nad tým, čomu tu vlastne čelíme. Pretože oficiálny dôvod, ktorým sú protesty proti pandemickým opatreniam, je len zámienka.

Ten kontrast sa nedá prehliadnuť. Aj minuloročné okrúhle výročie Novembra oslavovali nahnevaní, lenže slobody chtiví občania. Teraz ich vystriedali síce tiež nahnevaní ľudia, ale často uprednostňujúci ideológie, ktoré slobodu tradične potierajú.

Prípadne takí, čo aplaudujú politikom, proti ktorým boli namierené podujatia spred roka.

Fico pred kosákom a kladivom

Dokonalým stelesnením tohto paradoxu je Robert Fico rečniaci o slobode dva metre od rozvinutej sovietskej vlajky. Ani v najmenšom nedal najavo, že by mu prekážala.

Bola by chyba označiť všetkých účastníkov protestov za komunistov alebo fašistov. No faktom je, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

17. november

Iné podcasty Denníka N

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie