Na Úrade špeciálnej prokuratúry ide o nezmyselnú prax – na väzbu cez víkend chodí prokurátor, ktorý má službu, a nie ten, ktorý dozoruje danú kauzu. Najmä vo veľkých kauzách to však môže byť problém.
„Nastúpila služba, videl som to tak jednoznačne, že som nemal žiadnu pochybnosť, že by sudca nezobral Kočnera do väzby,“ povedal Šanta.
Kočnera však potom do väzby zobral až Najvyšší súd. Kočner navyše v Threeme písal, že službukonajúca prokurátorka Blanka Godžová mu povedala, že mu drží palce.
„Ide o jednu z najväčších káuz a vy ste nechali rozhodovanie o väzbe na službukonajúcu prokurátorku,“ povedal Šeliga. Šanta priznal, že bol vtedy v Prahe v divadle.
„Rozumiem, že všetci máme právo na voľný čas, vy ako prokurátori ste pod obrovským tlakom, ale napriek tomu – kauza Kočner a vy nejdete na rozhodovanie o väzbe po vražde Jána Kuciaka, keď spoločnosť je citlivá na každý krok?“ pýta sa Šeliga, podľa ktorého Kočner skoro utiekol. „Nepovažujete to za chybu?“ pýta sa Šeliga. „Nie,“ odpovedal Šanta.
„Nepovažujete za chybu, že ste išli do divadla a nie na súd?“
„Nie, je to nepodstatné, či som išiel do divadla.“
Šeliga však hovorí, že Kočner bol človek, ktorý ťahal nitkami a bol prepojený na politiku.
„Pán Šeliga, obžalovaného Kočnera mám pod kontrolou absolútne, nech som bol kdekoľvek. Mal som pod kontrolou, že neutečie, a dôvody útekovej tam neboli, prišli až úplne na koniec. Dotiahol som Kočnera do väzby ako jediný v tejto krajine. Prosím, nevyčítajte mi nepodstatné veci.“
Šeliga tvrdí, že to považuje za podstatné. „Tvrdenie, že Kočnera som mal pod kontrolou, považujem za mierne opovážlivé,“ povedal Šantovi Šeliga.
Šanta chce vedieť, čo znamená, že Kočner skoro utiekol, „však som ho dostal do väzby“. Šanta hovorí, že Kočner neutiekol, dostal ho do väzby a má uložených 19 rokov. „Držme sa faktov a nevymýšľajme teoretické situácie.“