Denník N

Turnaj majstrov, 5. deň: Bol obeťou xenofóbie. Príbeh Tsitsipasa, ktorý rozpráva na rovinu

Stefanos Tsitsipas. Foto - TASR/AP
Stefanos Tsitsipas. Foto – TASR/AP

[Pridajte sa do facebookovej skupiny, v ktorej môžete debatovať o profesionálnom športe, prinášať námety redakcii alebo sa jej pýtať otázky.]

Dobrý deň,

štvrtkový program bol mimoriadne napínavý, a to najmä v štvorhre. Priniesol zrejme najlepšiu výmenu týždňa, ale aj dojemnú rozlúčku poľsko-brazílskeho páru. V ďalšej sezóne sa v debli chystajú veľké zmeny.

Dvojhra priniesla prekvapivú prehru Dominica Thiema, pričom podľa niektorých vypustil zápas vedome. Rakúšan to poprel a vysvetlil, čo sa stalo.

Vrcholom dňa bol súboj Rafaela Nadala a Stefana Tsitsipasa, ktorý znamenal koniec Gréka na turnaji. Pri pohľade na výsledok by sa mohlo zdať, že to bol vyrovnaný zápas, no Nadal ho mal pod kontrolou. Potešil tak svojich fanúšikov priamo v O2 aréne – fotografiu nájdete nižšie.

V dnešnom sumári sa venujeme aj porazenému Tsitsipasovi. Je známe, že ho zaujíma filozofia a rád nakrúca videá na YouTube, no v skutočnosti má oveľa komplikovanejšiu povahu a fascinujúci príbeh. Jeho súčasťou sú finančné problémy, xenofóbne útoky, dve veľké premeny či pohŕdanie diplomatickým jazykom.

Súhrn turnaja majstrov prinášame každé ráno počas jeho trvania. Nájdete v ňom aj kompletné výsledky, program na ďalší deň a zostrihy zápasov.


Otec mu zachránil život. Tsitsipas sa považuje za hrdého Gréka. Požiare z roku 2007, ktoré zničili časť Atén, označuje za „jeden z najhorších okamihov v celom živote“.

V mladosti čelil častým xenofóbnym útokom, o ktorých otvorene prehovoril pre britský denník The Guardian. Pripomeňme, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Tenis

Turnaj majstrov

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie