Denník N

Voľby 2023

Smer
0,00 %
PS
0,00 %
Hlas
0,00 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
0,00 %
Republika
0,00 %
SaS
0,00 %
KDH
0,00 %
SNS
0,00 %
Sme rodina
0,00 %
Demokrati
0,00 %
Aliancia
0,00 %
Modrí
0,00 %
Maďarské fórum
0,00 %
Piráti
0,00 %
Princíp
0,00 %
SOS
0,00 %
KSS
0,00 %
Vlastenecký blok
0,00 %
Spravodlivosť
0,00 %
SHO
0,00 %
My Slovensko
0,00 %
Srdce
0,00 %
SDKÚ
0,00 %
ĽSNS
0,00 %
Karma
0,00 %
Čaká sa na dáta
0,00 % spočítaných hlasov
Prejsť na výsledky

Newsfilter: Po Matovičovi by mohol zostať aspoň dobrý generálny prokurátor

Tomáš Honz. Foto N - Tomáš Benedikovič
Tomáš Honz. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Lepší výber prokurátora sme ešte nazažili. 2. Ďalšia Matovičova atómovka spadne v decembri. 3. Fico mobilizuje prívržencov. 

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Lepší výber generálneho prokurátora sme ešte nezažili

Ešte nevieme, či si koalícia vyberie jedného kandidáta na post generálneho prokurátora. Nie je jasné ani to, ako bude prebiehať voľba, ktorá sa má uskutočniť budúcu stredu, a či sa tentoraz zaobíde bez škandálov. No už teraz je jasné, že transparentnejší a profesionálnejší výber Slovenská republika ešte nezažila.

Keď si pred šiestou večer dali poslanci ústavnoprávneho výboru a ďalší účastníci verejného vypočutia kandidátov prestávku, mali to za sebou len dvaja kandidáti – Jozef Čentéš a Tomáš Honz. Samozrejme, že nakoniec sa generálny prokurátor osvedčí či neosvedčí až v úrade, ale po takmer štvorhodinových vypočutiach sa už dá vytvoriť predstava, kam by kandidáti prokuratúru smerovali.

Najsmutnejším výsledkom híringov boli odpovede na otázky,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie