Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Premiéra tlačia do otvárania škôl, on až doteraz odolával

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Postoj premiéra k školám je šokujúci 2. Vláda bojuje s epidémiou aj s číslami 3. Sudcu Klimenta dobehla spolupráca s Tóthom

Bodlo by vám Doblo?  Práve ste ho našli! So širokou ponukou skladových úžitkových vozidiel na operatívny leasing rozhýbete váš biznis. Nevlastnite. Jazdite!


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Postoj premiéra k školám je šokujúci

Keď reportérka Denisa Gdovinová mapovala, ako pristupujú európske krajiny v čase pandémie koronavírusu k otváraniu a zatváraniu škôl, zistila, že prístup Slovenska je výnimočný. Nikde inde sa školy nezamkli s takou ľahkosťou a nikde inde k ich otváraniu nepristupovali s takou opatrnosťou ako na Slovensku. Akoby si to krajina z chvosta všetkých možných vzdelávacích rebríčkov mohla dovoliť.

Posledná možnosť. Kam sa človek pozrie, tam vidí, že školy majú pri lockdownoch špeciálnu pozornosť vlády a úradov. Je jedno, či je to v Česku, Írsku, Holandsku, vo Francúzsku či v Nemecku, neexistuje, že by niekde umožnili hromadné podujatia, kiná, fitká či reštaurácie a zároveň nechávali zatvorené školy. Naopak, zatváranie škôl dávajú do svojich semaforov až ako poslednú možnosť.

Slovenský prístup dosť názorne vystihujú opatrenia, ako ich ohlasoval premiér

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie