Denník N

Fica hra na antisystém nezachráni, zopár hlasov od Kotlebu však získať môže

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Dáta z agentúry Focus ukazujú, že Smer má stále možných voličov medzi sympatizantmi Kotlebu, veľa ich však nie je.

Vystúpenie predsedu Smeru Roberta Fica pred Národnou radou, kde 17. novembra vystúpil pred davom bez rúška, burcoval proti vláde, vyzýval na referendum o jej odvolaní a spieval hymnu, sa dá vnímať aj ako definitívne prihlásenie sa trojnásobného premiéra k voličom antisystémových strán a Kotlebovej ĽSNS.

„Choďte, pripojte sa k tým ostatným protestom, ale, prosím, pokojne, pokojne a kľudne,“ vravel Fico protestujúcim pri parlamente. Nemohol nevedieť, že ich posiela pred Prezidentský palác a pred úrad vlády, kam zvolali protesty kotlebovci, Štefan Harabin či komunisti. No zjavne dúfal, že niektorých priaznivcov antisystému svojimi slovami a gestami osloví.

Minimálne pred Národnou radou mal Fico s prejavom úspech. Má však trojnásobný premiér, ktorý ešte aj v roku 2016 aj 2017 vytrvalo opakoval, že Slovensko patrí do jadra Európskej únie, šancu oslovovať voličov, ktorí sú často odporcami Únie a predseda Smeru bol pre nich dlhé roky predstaviteľom establišmentu?

Má šancu presvedčiť túto časť voličov Fico, ktorý sa vo februári 2017 pri zriaďovaní Národnej jednotky boja proti terorizmu a extrémizmu sťažoval

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko

Teraz najčítanejšie