Denník N

Zajačik, ktorý chce zaspať, sa stal bestsellerom, deti uspí za pár minút

Titulná strana rozprávkovej knižky o zajačikovi Rogerovi, ktorý nevedel zaspať. Reprofoto – N
Titulná strana rozprávkovej knižky o zajačikovi Rogerovi, ktorý nevedel zaspať. Reprofoto – N

Švédsky psychológ napísal a sám vydal rozprávkovú knihu, ktorá má vďaka psychologickým technikám rýchlo uspať deti. Chvália ju mnohí rodičia.

Je to kniha, ktorú by ste nikdy nemali dočítať do konca. Ak je teda taká skvelá, ako sa vraví.

Švédsky psychológ Carl-Johan Forssen Ehrlin napísal a sám si vydal knihu s anglickým názvom The Rabbit Who Wants To Fall Asleep (Zajačik, ktorý chce zaspať). Využíva psychologické postupy, aby dieťa, ktorému ju čítajú, rýchlo zaspalo.

Momentálne je číslom jeden medzi bestsellermi na britskom aj americkom Amazone, ako vôbec prvá súkromne vydaná tlačená publikácia.

„Som ohromený, aká je úspešná,“ povedal autor pre britský denník Daily Telegraph. „Moja emailová schránka je plná správ od rodičov, ktorí hovoria, že to pomohlo ich deťom relaxovať a zaspať,“ dodal Ehrlin. Elektronickú verziu knihy ponúka na svojej stránke zadarmo.

Strýko Zívajko a sova Ťažkoviečka

Príbeh je veľmi jednoduchý. Ako sa píše na obale knihy, zajačik Roger je unavený, no nemôže zaspať. S mamičkou Zajačikovou idú preto k strýkovi Zívajkovi.

Na ceste stretnú Ospalého slimáka a múdru Sovu Ťažkoviečku, ktorí mu radia, ako rýchlejšie zaspať. Zajačik sa cíti ešte unavenejší, no pokračujú ďalej. Strýko Zívajko nad Rogerom rozsype čarovný uspávací prášok. Roger sa ešte viac unaví a sotva sa dostane do postele predtým, ako zaspí.

Nielen tento príbeh na 26 stranách má pomôcť deti rýchlo uspať. Ide aj o techniku čítania. Rodičia musia hovoriť pomaly či zdôrazňovať niektoré slová.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie