Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Po prvej prehre na krízovom štábe by mal premiér cúvať, nie odchádzať

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Nedá sa vyhrážať demisiou štyri roky. 2. Premiér by sa mal vzdať povinného testovania. 3. Aj voľba generálneho prokurátora sa dá pokaziť.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Nedá sa vyhrážať demisiou štyri roky

Prvýkrát vytiahol premiér Igor Matovič svoju demisiu už koncom októbra, keď ju postavil ako hrozbu pre prípad, že by mu neprešlo plošné testovanie. Prešlo mu testovanie a prešiel mu aj manéver s demisiou.

Druhýkrát sa vyhrážal odchodom z koalície v tento pondelok v súvislosti s voľbou generálneho prokurátora. To už vyvolalo väčšiu pozornosť, pretože nebol jasný dôvod na takú vážnu hrozbu. Veď tu predsa nie je ani zďaleka taká situácia, ako keď musela Iveta Radičová vlastnou demisiou odvracať hrozbu zvolenia Dobroslava Trnku.

Do tretice. V utorok už tretíkrát postrašil premiér verejne svojím odchodom a aj keď to spravil doteraz najjemnejším slovníkom (nemám viac síl pokračovať), je jasné, že túto kartu už len tak ľahko nestiahne. Nielen preto, že to urobil tretíkrát, ale hlavne preto, že tentoraz

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie