V Innsbrucku 1964 manažoval Kanaďanov: Vaši hokejisti neboli žiadni anjeli. Prehrali sme pre športového ducha

Hokej vyučoval v Prahe aj v Sovietskom zväze, kde na prednáškach nechýbali ani zástupcovia Československa.

Medzi najväčšie profesijné úspechy 90-ročného Roberta Hindmarcha patrí post viceprezidenta Kanadského olympijského výboru, manažéra kanadského olympijského tímu na ZOH 1984 či trénera kanadskej hokejovej reprezentácie na ZOH 1964.

V rozhovore sa dozviete

• prečo Kanada odišla z olympiády v Innsbrucku naprázdno;
  • aké boli Bobove zážitky počas olympijskej prípravy v Rusku.
  • spomína aj na svoje skúsenosti s československými a ruskými hokejistami a
  • na dlhoročné priateľstvo s ruským „hokejovým patriarchom“ Anatolijom Tarasovom.

Olympiáda v Innsbrucku 1964 musela byť pre Kanadu sklamaním, keďže jej bronzovú medailu po kontroverznom rozhodnutí „uchmatlo“ Československo.

Pre nás všetkých to bolo obrovské sklamanie. Dúfam, že sa nenahneváte, ak poviem, že československí hráči neboli žiadni anjeli. V druhej polovici druhej tretiny jeden z ich útočníkov spadol do bránkoviska a prevalcoval nášho brankára Setha Martina. To isté sa stalo aj na začiatku tretej tretiny, v tomto prípade však Seth skončil na striedačke s vyvrtnutým kolenom. Zápas sme nakoniec prehrali v pomere 1:3.