Denník N

Kollára si koalícia uchráni až do trpkého konca

Boris Kollár Foto – FB Borisa Kollára
Boris Kollár Foto – FB Borisa Kollára

Slovensko stráda ekonomicky i psychicky, papalášstvo predsedu Sme rodina len prehĺbi pocit zmaru.

Tento obraz vládnej koalície nám už asi zostane až do jej budúceho konca. V deň, keď Robert Fico musel zas novinárom odpovedať na otázky, či sa nebojí, že ho odvedú v putách, lebo prvýkrát už aj o ňom vypovedala Monika Jankovská, jeho problémy prehluší chorobná závislosť Borisa Kollára od papalášskych manierov a sexu.

Kolegovia zo SME napísali o jeho mimoriadnom režime v nemocnici, do ktorej za ním napriek zákazu návštev v celej krajine nechodia len koaliční partneri, ale aj dámske návštevy, ktoré tam podľa svedectiev zamestnancov trávia noci.

Vedenie nemocnice argumentuje tým, že má dlhodobo vybudované podmienky pre ústavných činiteľov. Špeciálne izby (sú dve) využívali aj predstavitelia minulej vlády. A že keď ich práve neobývajú politici, môže si ich za 20 eur na deň zaplatiť ktokoľvek.

Potiaľto dobre, nadštandardný servis (nie zdravotná starostlivosť) pre najvyšších ústavných činiteľov je do istej miery v poriadku. Lenže v Kollárovom prípade bola podľa dostupných informácií táto miera viacnásobne prekročená.

Politici i bežní nahnevaní ľudia v priebehu dňa opakovali jeden silný argument – po celom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Komentáre

Teraz najčítanejšie