Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Fico sa spolieha na amnéziu smeráckeho jadra

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Expremiér zostáva pri svojich 2. Poslanec Baránik i prokurátori by mali radšej mlčať 3. Kollárovi papaláštvo umožňujú partneri 

Zdieľať. Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Expremiér zostáva pri svojich

„Čo mala robiť ako štátna tajomníčka, robila dobre.“ Túto vetu Roberta Fica na adresu Moniky Jankovskej, ktorá sa ešte v stredu rozhovorila pred vyšetrovateľom NAKA, by sme si mali zapamätať. Buď ako výraz bezmedznej lojality, ktorú predseda Smeru vždy preukazoval svojim nominantom. Ale lepšie bude chápať ju ako zúfalý pokus o obranu, ktorý môže presvedčiť azda len to posledné, čo mu zostalo: čoraz menšie jadro voličov Smeru.

Od Brucha k uchu. Problém je v tom, že samotná Jankovská v stredu (a zrejme aj vo štvrtok) svoje pôsobenie na poste štátnej tajomníčky opísala tak, že by Ficovmu výroku mohli mať problém uveriť aj najlojálnejší voliči. Podľa svojej výpovede pred vyšetrovateľom NAKA bola Jankovská napríklad zaangažovaná do kauzy zmeniek televízie Markíza. S informáciami o kauze podľa vlastných slov šla aj do sídla Smeru, kde s nimi zoznámila predsedu Fica. A v prúde kajúcnych rečí spomenula Fica aj v súvislosti s vybavovaním rozhodnutia o Kočnerovej väzbe na Najvyššom súde.

Vete „Čo mala robiť ako štátna tajomníčka, robila dobre“ sa teda dá porozumieť napríklad aj tak, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Audio, Komentáre

Teraz najčítanejšie