Denník N

Koalícia predviedla obyčajný papalášizmus

Lídri vládnej koalície. Foto N - Tomáš Benedikovič
Lídri vládnej koalície. Foto N – Tomáš Benedikovič

Premiér bude musieť aj naďalej žiadať dodržiavanie nariadení a opatrení, ale po Kollárovom pobyte v nemocnici to môže viesť akurát tak k prehlbujúcej sa rozladenosti občanov.

Autor je publicista, v rokoch 2010 až 2012 bol poradcom premiérky Ivety Radičovej

Nedávno v Českej republike minister zdravotníctva za ANO Roman Prymula a spolu s ním aj podpredseda vládnej strany ANO Jaroslav Faltýnek porušili protipandemické opatrenia. Dnes už ani jeden z nich nie je vo funkcii.

Na Slovensku predstavitelia vládnej koalície porušili opatrenia, ktoré všetci občania musia dodržiavať. Sú ešte vo svojich funkciách?

Aj za Matoviča pokračuje papalášizmus a karpatský typ politiky. O tom, že kvôli plagiátorstvu sa v západných demokraciách priam nevyhnutne odstupuje z funkcií, sa už písalo veľa. Teraz sa tento politický cynizmus a politická nekultúrnosť len prehlbujú.

Porušením zákazu návštev v nemocniciach sa vysmiali z nariadení, ktoré ostatní občania musia dodržiavať. Možnože sú to silné slová, ale v kontexte toho, že premiér často žiada občanov, aby boli zodpovední, všetko iné by bolo len diplomatickým zjemňovaním.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Matovičova vláda

Komentáre

Teraz najčítanejšie