Denník N

Zdalo sa, že svojho súpera šetrí, Tysonov návrat sa však neskončil fraškou. Až na výsledok

Mike Tyson v auguste 2020. Foto - TASR/AP
Mike Tyson v auguste 2020. Foto – TASR/AP

Youtuber tvrdo knokautoval bývalého basketbalistu z NBA.

Pandemický rok 2020 priniesol ďalšiu neočakávanú udalosť. Do boxerského ringu sa v Los Angeles vrátil 54-ročný Mike Tyson, ktorého súperom v exhibičnom zápase bol o tri roky mladší Roy Jones Jr. Na ich zápas dohliadal ringový rozhodca Ray Corona.

Až do poslednej chvíle nebolo jasné, čo vlastne očakávať. Štátna športová komisia v Kalifornii totiž ešte počas týždňa tvrdila, že v zápase budú zakázané knokauty a rozhodca ho po akomkoľvek krvavom zranení ukončí.

„Nemôžeme zavádzať verejnosť s tým, že pôjde o skutočný zápas. Trochu sa do toho môžu oprieť, ale nechcem, aby sa žiaden z nich zranil. Obaja poznajú dohodu. Môžu predviesť svoje boxerské umenie, ale neželám si, aby si ublížili,“ povedal pre BoxingScene.com výkonný riaditeľ komisie Andy Foster.

Promotér Ryan Kavanaugh to však poprel a tvrdil, že zápas bude mať víťaza. Vypísaný bol na osem dvojminútových kôl a boxeri používali väčšie rukavice, než je v ťažkej váhe štandardom. Tyson aj Jones pred zápasom podstúpili testy na drogy okrem marihuany.

Zápas hodnotili traja rozhodcovia zo Svetovej boxerskej rady (WBC) a víťaz si mal z ringu odniesť neoficiálny opasok, čo sa však napokon nestalo.

Odborník: Odveta? Prosím, zastavte to

Amerických divákov stálo sledovanie zápasu cez pay-per-view 50 dolárov a mnohí z nich mohli mať oprávnené obavy, že sa skončí fraškou. Že proti sebe boxujú dvaja päťdesiatnici, bolo zjavné od úvodných minút.

Po každom z kôl obaja boxeri – najmä Jones – v rohoch ťažšie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie