Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Teraz sa ukáže, či tu vládnu babráci alebo politici

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Matovič začal hovoriť o svojom konci. 2. Po tomto týždni by mal skončiť Kollár. Už zas. 3. Jankovská začala vypovedať, predseda sa tvári urazene. Neľutujte predsedu.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Matovič začal hovoriť o svojom konci

Začiatkom týždňa sa skončilo verejné vypočutie siedmich kandidátov na nového generálneho prokurátora. Parlament si spomedzi nich mal pôvodne vybrať už vo štvrtok, koalícia sa však dovtedy nedohodla na spoločnom mene, preto voľbu odsunuli na nadchádzajúci utorok. Lenže Igor Matovič cez víkend naznačil, že ani tento termín nemusí byť definitívny, ak sa do 1. decembra štyri strany nezhodnú na jednom mene.

Pritom keď sa celý proces voľby začínal, panovala zhoda, že ktorýkoľvek z uchádzačov by bol dobrá až výborná voľba. Nečrtal sa ani zásadnejší koaličný spor. Verejne svoje výhrady prezentovala len časť klubu SaS. Tej sa nepáči pôvodný Matovičov favorit, sudca Juraj Kliment. Dôvodom je jeho úloha v kauze Cervanová a následná spolupráca s Petrom Tóthom, ktorý bol roky jedným z najbližších Mariána Kočnera. Práve Klimentovi priebeh vypočutia uškodil asi najviac.

Stále tu však zostáva šesť nádejných adeptov. Prečo potom premiér

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Igor Matovič

Matovičova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Plošné testovanie

Audio, Komentáre

Teraz najčítanejšie