Denník N

Taká rýchla zmena je veľmi zriedkavá, je ako Petra 2.0, hovorí o Vlhovej americký komentátor

Foto - tasr/Martin Baumann
Foto – tasr/Martin Baumann

Shiffrinová nebude lyžovať iba preto, aby platila hypotéku, tvrdí Porino.

V polovici januára lyžiarsky svet riešil kauzu údajného špehovania Mikaely Shiffrinovej trénerom Petry Vlhovej Liviom Magonim. Lyžiarsky komentátor americkej NBC Steve Porino nám vtedy v rozhovore vysvetľoval, že išlo o veľké nedorozumenie, ktoré vyfabrikovala talianska Gazzetta dello Sport.

Od januára sa toho veľa zmenilo. Mikaela Shiffrinová sa po tragickej smrti otca Jeffa na dlhší čas stiahla z lyžiarskeho diania. Svet zasiahla pandémia koronavírusu a Steve Porino dnes komentuje prenosy NBC zo svojho domova v štáte Idaho.

Odtiaľ sledoval aj návrat Shiffrinovej a tri víťazstvá Vlhovej, ktorá vedie Svetový pohár. Je podľa neho Slovenka teraz najlepšou lyžiarkou na svete?

„Stále je podľa mňa priskoro na hodnotenia. Taliani sa takisto môžu pýtať, či nie je najlepšia Federica Brignoneová, a Švajčiari, či Michelle Gisinová. Niet však pochýb, že Petra sa naďalej zlepšuje,“ vraví.

Porino sa vracia k záveru minulej sezóny, keď Shiffrinová po smrti otca nesúťažila a Vlhová v jej neprítomnosti vyhrala slalom v Kranjskej Gore. Zaistila si tým malý krištáľový glóbus. „Veľa to hovorí o Petriných kvalitách šampiónky,“ hovorí Porino.

„V minulých rokoch totiž mala proti sebe Mikaelu v najlepšej forme, a ak chcela mať aspoň malú šancu na víťazstvo, musela lyžovať na hrane. No vyhrať, keď sa to od vás očakáva, je niečo úplne iné. A Petra to dokázala.“

V článku sa okrem iného dočítate:

  • prečo Vlhovej slalom vyzerá lepšie než v minulosti;
  • čo bude pre ňu kľúčové pri snahe vyhrať Svetový pohár;
  • či je už Shiffrinová po smrti otca rozhodnutá pokračovať;
  • akým vyjadrením komentátora prekvapila.

Vlhová 2.0

Petra Vlhová začala sezónu tretím miestom v obrovskom slalome v Söldene, na ktoré nadviazala dvoma slalomovými víťazstvami v Levi. Podľa Steva Porina boli Vlhovej víťazstvá vo Fínsku iné než tie, ktoré dosahovala predtým.

„Jej slalom bol neuveriteľne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Mikaela Shiffrinová

Petra Vlhová

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie