Denník N

Pozor, zákruta! už nebude na Rádiu Slovensko. RTVS ho presúva na regionálnu Reginu

Ilustračné foto – TASR
Ilustračné foto – TASR

Riaditeľ verejnoprávneho telerozhlasu Václav Mika ohlásil jesenné novinky. Najväčšou z nich je spoločný seriál s Českou televíziou. Po desaťročiach sa legendárny rozhlasový program Pozor, zákruta! presunie z hlavného okruhu Rádio Slovensko na Reginu.

Na najpočúvanejšom rozhlasovom okruhu Rádio Slovensko skončí motoristický magazín Pozor, zákruta!, ktorý sa vysiela od roku 1962. RTVS ho presunie na regionálne stanice Regina, program sa má po novom venovať skôr situácii na regionálnych cestách.

Dnes o novej vysielacej štruktúre vo vysielaní verejnoprávnej RTVS informoval riaditeľ Václav Mika.

„Motoristické rady, ktoré program prinášal v minulosti, dnes už vodičom často nepomôžu,“ vysvetľoval dôvod presunu relácie programový šéf rozhlasu Vincent Štofaník. „Ak kedysi v relácii radili, ako vymeniť žiarovku, dnes často môžu vodičom povedať len to, aby išli do servisu.“

Najznámejšia zvučka: Pozor, zákruta

„Reláciu Pozor zákruta presúvame preto, lebo prejde výraznými obsahovými zmenami. Bude sa vyrábať nielen v Bratislave, ale aj v Banskej Bystrici a v Košiciach,“ dopĺňa Štofaník. „Sme presvedčení, že obsahovo bude zaujímavejšia. Zdôrazňujem, motoristická publicistika ostane v Rádiu Slovensko zachovaná, nie však ako samostatná relácia.“

Verejnoprávna televízia sa s novou jesennou  programovou štruktúrou veľmi nezmení. Na obrazovke zostanú programy, ktoré sa RTVS osvedčili, reprízovať sa bude aj prvá séria vlastného seriálu Kolonáda. Naďalej sa budú vysielať zábavné relácie Milujem Slovensko, Nikto nie je dokonalý či talkšou Neskoro večer.

Medzi novinky patrí najmä komediálny seriál Doktor Martin, ktorý RTVS nakrútila spolu s Českou televíziou. Seriál s Miroslavom Donutilom má rozprávať o lekárovi, ktorý sa z veľkého mesta prisťahuje na moravsko-slovenský vidiek a snaží sa zapadnúť medzi miestnych ľudí. Televízia adaptovala originálny britský formát.

Novým má byť aj program Domov, sladký domov, o ktorom však televízia zatiaľ veľa neprezradila. Do vysielania pribudne aj cestovateľská relácia Cestou-necestou a takmer polhodinové ranné správy. RTVS na Jednotke doteraz ráno reprízovala svoje spravodajstvo z predchádzajúceho večera.

RTVS chystá aj špeciálnu dokudrámu k dvestému výročiu narodenia Ľudovíta Štúra s pracovným názvom True Štúr. Účinkovať by v nej mal mať Robo Roth, ktorý sa ako detektív po Štúrovom pohrebe začne vracať k jeho životu.

Na Dvojke sa má od pondelka do štvrtka vysielať ešte viac dokumentov, kvalitné klubové a európske filmy sa presunú na skorší večerný čas a ráno pribudnú do vysielania rozprávky pre deti.

Do televízie sa dostane aj pôvodne rozhlasová improvizačná šou so skupinou Tri tvorivé tvory, s Ludwigom Baginom či Tomášom Hudákom, ktorú vysiela Rádio_FM pod názvom Od veci_FM. Dvojka chce divákom priniesť aj oceňované zahraničné seriály, kúpila napríklad seriál Fargo, ktorý získal cenu Emmy.

Denník N sa snaží o kvalitnú žurnalistiku bez vlastníckych tlakov. Podporiť nás môžete kúpou predplatného. Ďakujeme.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Slovensko

Teraz najčítanejšie