Denník N

Pár knižných tipov pod stromček

Foto N – Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Ak máte radi knihy, ak milujete atmosféru dobrých kníhkupectiev a ak vám záleží na ich prežití, zájdite do nich a vyberte darček pod stromček pre svojich blízkych.

Autor je spisovateľ

December je pre knižný trh rozhodujúcim mesiacom. Predvianočné predaje totiž často rozhodujú o tom, aký úspešný napokon daný kalendárny rok bude. V tomto pandemickom budú však decembrové výsledky dôležité aj pre samotné prežitie odvetvia v podobe, v akej ho poznáme.

Rôzne opatrenia, ktoré sa počas roka v boji s koronou prijímali, znemožnili kníhkupcom fungovať v normálnom režime. Edičné plány menili aj vydavateľstvá, a hoci konečnú bilanciu zatiaľ nepoznáme, vydaných titulov bude isto menej než v predchádzajúcom období. To by ešte nebolo úplne zlé – pri časti knižnej produkcie sa človek len ťažko ubráni pocitu, či na ňu nebolo škoda papiera – rozhodujúce však je a bude, aby vydané tituly nezostali ležať na pultoch, ale našli si čitateľov.

Ak teda máte radi knihy, ak milujete atmosféru dobrých kníhkupectiev a ak vám záleží na ich prežití, zájdite do nich a vyberte darček pod stromček pre svojich blízkych. Tu je niekoľko tipov, ktoré v poslednom období zaujali mňa.

Len pred niekoľkými dňami som dočítal Eseje od môjho obľúbeného Michela Houellebecqa. O existencii tohto autora som sa pred rokmi dozvedel od kamarátov kníhkupcov z košického Artfora (aj preto sú dôležité kamenné predajne, v ktorých personálu nie je jedno, či predáva knihy, rožky alebo erotické pomôcky) a odvtedy

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Knihy

Komentáre, Kultúra

Teraz najčítanejšie