Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovič stratil čas, korona je v rozbehu, Vianoce nebudú pekné

1. Premiér ukazuje na druhých. 2. Matovič s Gröhlingom sa dohodli, nejde o víťazstvo nikoho. 3. Boris Kollár si robí, čo sa mu zachce.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Premiér ukazuje na druhých

Korona naberá raketové tempo. Prudko rastie počet infikovaných denne, nemocnice hlásia rekordný počet pacientov s potvrdeným covidom.

Mnohí ľudia stratili zábrany, navštevujú sa krížom-krážom, život až na pár výnimiek funguje, akoby žiadneho vírusu nebolo.

Keď sa premiéra Igora Matoviča v piatok novinári opýtali, či môžeme preto ešte pred sviatkami čakať sprísnenie opatrení, vyhlásil, že nepovie zatiaľ nič. Najskôr očakáva od autorít štátu, ktoré kritizovali plošné testovanie a volali po jeho dobrovoľnosti, že sa postavia pred ľudí a povedia, že bude lockdown. Lebo ich vinou sme v tejto zlej situácii.

Nie je jasné, koho má presne na mysli, ale, ako zvyčajne, nehovorí pravdu. Boli to v prvom rade jeho rozhodnutia, ktoré nás dostali do stavu, že ak čo najrýchlejšie neprijmeme prísne opatrenia, nevyhneme sa katastrofe.

Stratili sme čas. Igor Matovič

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Branislav Gröhling

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Audio, Komentáre

Teraz najčítanejšie