Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Všetko, čoho sa premiér dotkol, vyzerá tak ako otváranie škôl

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Čo si o tomto riadení krajiny mohli pomyslieť žiaci 2. Pre premiéra je to jedna prehra za druhou 3. Pokračovalo izolovanie policajtov, prokurátorov a sudcov

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Čo si o tomto riadení krajiny mohli pomyslieť žiaci

Policajná naháňačka po veľkých rybách Ficovej éry sa nemôže diať na objednávku Igora Matoviča, ako sa snaží všemožne presviedčať Robert Fico.

Niečo také zložité a premyslené, ako by bol štátny komplot proti Haščákovi, Kováčikovi či Lučanskému, by si vyžadovalo dôsledné plánovanie a riadenie. Igor Matovič však aj tento týždeň niekoľkokrát ukázal, že neudrží volant v ruke, ani keď šoféruje vlastný facebook, nieto ešte ťažké témy ako sú školy, pendleri či lockdown.

Ono je to úplne naopak, než hovorí Fico: plošné zatýkanie papalášov môže tak úspešne napredovať len preto, že s tým Matovič nemá nič spoločné. A len zhodou okolností je to jediná a posledná vec, ktorá drží jeho osobnú popularitu nad absolútnou nulou.

Školský problém. Veci, do ktorých Matovič naozaj zasahuje, vyzerajú presne tak, ako teraz vyzerá otváranie škôl: trvá to nezmyselne dlho, nemá to žiadne pravidlá ani záchytné body, nemá to jedného pána a na konci to stále nie je hotové a nikto nevie, kedy bude. K tomuto mizernému výsledku sa dospelo s použitím osobných útokov zo strany premiéra na všetky strany, so zbabelými výhovorkami a komunikačnými premetmi, aké nepamätajú ani archivári vlád Mečiara a Fica.

Už to, že premiér na vlastnú päsť podmienil otvorenie škôl testovaním, že nútil

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Koronavírus

   Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

   Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

   Audio, Komentáre

   Teraz najčítanejšie