Denník N

Výklus: Vitamíny, hodinky či fľaša. Vybrali sme najlepšie vianočné darčeky pre bežcov

Foto – Peter Kováč
Foto – Peter Kováč

Dobrý deň,

tohtotýždňové vydanie newslettera Výklus bude trochu odľahčené, no hádam užitočné.

Ide o zoznam viac ako dvadsiatich vianočných darčekov pre bežcov a športovcov, pričom vo viacerých prípadoch vychádzam z vlastnej skúsenosti.

Behu sa venujem 13 rokov, čo so sebou prirodzene prinieslo aj desiatky darčekov – či už boli spojené s nejakým sviatkom, alebo som ich dostal ako ocenenie po umiestnení sa na pretekoch.

Viackrát sa mi pri tom stalo, že som darček v prvom momente nepovažoval za užitočný. Až neskôr som si pri používaní uvedomil, akú má hodnotu. Často som si potom vyčítal, ako som mohol celé roky behať bez tej či onej vychytávky.

V darčekovom zozname sú skôr drobnosti za pár eur, ale spomeniem aj drahšie produkty.

Pravidelný týždenný newsletter o behu vychádza každý utorok pod názvom Výklus. Posielame ho aj e-mailom, vypočuť si ho môžete aj ako podcast.


Športové podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbean – RSSYouTube


Bežecké ponožky a bežecká spodná bielizeň

Asi neexistuje frekventovanejší vianočný darček ako ponožky či trenírky. Ak však vyberiete špeciálne vyrobené na behanie, obdarovaného určite potešíte. Radosť možno nebude okamžitá, ale časom takýto darček druhá strana určite ocení.

Keď som v úvode písal o produktoch, ktoré som dlho ignoroval a neskôr si to vyčítal, mal som na mysli aj bežecké ponožky či spodnú bielizeň na beh. Keďže ide o tovar, ktorý sa rýchlo opotrebuje, často ma to zvádzalo k šetreniu. Stačilo si však trochu priplatiť za špecializovaný výrobok a rozdiel oproti bežnému produktu bol neporovnateľný. Aj keď funkčnosť zostala podobná, komfort pri behu sa výrazne zvýšil.

Masážny valček

Masážny alebo penový valček je ďalšou z vecí, pri ktorej ma mrzí, že som ju neobjavil skôr. Ide o jednoduchú, pomerne lacnú, ale efektívnu regeneračnú pomôcku. A som presvedčený, že pomáha. Stačí len 10 či 15 minút denného masírovania a svaly na nohách sú po behu citeľne menej unavené.

Podložka na cvičenie

Výborný doplnok k masážnemu valčeku, ale aj k ďalším regeneračným či pohybovým aktivitám. Cenový rozdiel medzi základnou a kvalitnou podložkou nie je veľký a oplatí sa priplatiť si. Odporúčam podložku s 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Behanie

Podcast Denníka N

Radíme športovcom

Športové podcasty Denníka N

Výklus

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie