Denník N

Prehral, no zaujal. Paire v Cincinnati zaskočil aj Djokoviča, ktorému titul z Ohia stále chýba

Srbský tenista Novak Djokovič a Francúz Benoit Paire sú priatelia aj mimo kurt. Foto - AP
Srbský tenista Novak Djokovič a Francúz Benoit Paire sú priatelia aj mimo kurt. Foto – AP

„Musel som byť vždy v strehu. Pri ňom nikdy neviete, aká loptička na vás poletí,“ povedala o Francúzovi svetová jednotka rebríčka ATP.

Srbský tenista Novak Djokovič je už v osemfinále dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v americkom Cincinnati. V 2. kole vyprevadil Francúzom Benoita Paireho z kurtu po setoch 7:5 a 6:2.

Prejsť 2. kolom však nebolo pre Srba vôbec jednoduché. V prvom sete sa Francúz dlhé minúty zmáhal a v tom druhom predviedol dva fantastické údery.

Najprv Paire, 42. hráč rebríčka ATP, Djokoviča dokonale zaskočil, keď si v neriešiteľnej pozícii dovolil úder medzi nohami. Srb sa po ňom nevedel prestať smiať.

Cirkusový úder Benoita Paireho

Následne Paire takmer sediac na zemi odrazil ďalší Djokovičov atak na sieti. Svetovej jednotke sa tak len potvrdili slová, ktoré počul z úst trénerského dua Boris Becker, Marián Varga.

„Inštrukcie, ktoré som dostal boli – očakávaj neočakávané,“ povedal Djokovič, ktorý proti Pairemu ešte nikdy nenastúpil na hlavnom okruhu.

„Triafa mnoho kraťasov, má výborný bekhend a skvele podáva. Musel som byť vždy v strehu. Pri ňom nikdy neviete, aká loptička na vás poletí, či pomalá točená, alebo rýchla priama,“ doplnil.

„Šlo mi to celkom dobre, ale často ma Novak zatlačil. Musíte bojovať o každú loptičku, no keď prehráte prvý set 7:5, máte na výhru už len dva a to nikdy nie je jednoduché,“ prízvukoval po zápase Paire. „Často som hru skracoval, tak mi hovoril, aby som s tým prestal. Vraj mu to sťažuje hru,“ smial sa 26-ročný rodák z Avignonu.

Lekcie francúzštiny a zakliate Ohio

„Vídavame sa a párkrát sme si spolu na juhu Francúzska zatrénovali. Je to fajn človek, navyše mi pomáha v mojej francúzštine, lebo inak so mnou ani nehovorí. Takže mi dovoľuje na nej popracovať,“ pochválil sa Djokovič.

„Keď sa zápas skončil, bol to samý úsmev. Podali sme si ruky na znak vzájomného rešpektu. Želám mu len to najlepšie,“ dodal 28-ročný Srb, ktorý sa v ďalšom kole postaví proti 13. nasadenému Davidovi Goffinovi z Belgicka.

Turnaj v Ohiu je jediným podujatím s prívlastkom Masters, ktoré „Nole“ nikdy nevyhral. Štyrikrát postúpil do finále, no v ňom neuhral ani set. V rokoch 2008 a 2011 podľahol v rozhodujúcom súboji Britovi Andymu Murraymu. V rokoch 2009 a 2012 nestačil na Švajčiara Rogera Federera.

[Podcasty Športový newsfilter, Športová veda aj Výklus nájdete na kanáli Športové podcasty vo vašej aplikácii.]

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie