Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Žilinka nastupuje s problémom väčším, než sme si mysleli

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Gučík Žilinkovi tentoraz nepomohol 2. Ku katastrofe nie je ďaleko 3. Fico v pivnici

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Gučík Žilinkovi tentokrát nepomohol

Nakoniec prebehlo všetko tak, ako sa po minulotýždňovej voľbe dalo čakať – prezidentka Zuzana Čaputová Maroša Žilinku vymenovala za generálneho prokurátora. Veď to avizovala už skôr a medzitým sa neobjavila žiadna skutočnosť, ktorá by to mohla zmeniť. Teda až do štvrtkového rána, keď sa k veci vyjadril jeden z mála koaličných poslancov, ktorí hlasovali za iného kandidáta.

Dve klamstvá. Ondrej Dostál totiž zverejnil text, podľa ktorého Žilinka pri parlamentnom vypočúvaní kandidátov dvakrát nehovoril pravdu. Hoci priznal priateľský vzťah s lobistom Michalom Gučíkom, poprel, že by sa tento nejako angažoval v prospech jeho zvolenia za generálneho prokurátora. A taktiež poprel, že by o ňom niekdajší minister vnútra Robert Kaliňák uvažoval ako o nástupcovi Dušana Kováčika. Podľa Dostála ani jedno z toho nebola pravda.

Akoby to nestačilo, ešte krátko pred menovaním sa ozval podpredseda parlamentu Juraj Šeliga, ktorý dokonca prezidentku vyzval, aby menovanie odložila dovtedy kým sa nevyjasnia nejasnosti – napríklad aj otázka, či Gučík za Žilinku neloboval aj u opozicie.

Bolo to len dvakrát?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Audio, Komentáre

Teraz najčítanejšie