Denník N

Radičová: Mikas by mal uvaliť tvrdý lockdown na vládu a parlament (udalosti týždňa)

Radičová, Štrasser, Vašečka a Janček vyberajú udalosť, prešľap a báseň týždňa.

Iveta Radičová, bývalá premiérka

Udalosť týždňa

Prijatie ústavných zákonov o zmenách v justícii. Premiér sa stále s niekým škriepi a vládne nám Sme rodina. K ústavnej reforme justície z dielne Za ľudí si prilepili ústavné zmeny dôchodkov. Na miesto generálneho prokurátora si presadili svojho kandidáta. Predkladajú novelu zákona o ÚVO, ktorá prináša kadečo, len nie viac transparentnosti.

Dá sa očakávať, že politická dohoda je, že špeciálneho prokurátora obsadí OĽaNO (pôvodný favorit Igora Matoviča na generálneho prokurátora bol Daniel Lipšic). Povzbudený týmito dohodami podmieňuje Richard Sulík prijatie ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti daňovou brzdou a otvára tému záväzku zníženia emisií o 55 % ako neprijateľný záväzok. Každá strana má svoj návrh reforiem do fondu obnovy.

A popritom naťahovanie sa o kúpe testov na plošné testovanie, ktoré síce vraj nebude, ale keby aj bolo, tak vlastne nemáme testy. Hoci niekde ešte zásoby musia byť, veď sme ich nakúpili na pôvodný plán opakovaného plošného testovania.

Obviňovanie všetkých naokolo, nervozita a chaos.

Pán Mikas by mohol rozhodnúť o tvrdom lockdowne pre vládu a parlament. Myslím, že by im pauza prospela. Ak nie im, nám určite.

Prešľap týždňa

Všetci sme už unavení, ale oznam vlády, že počíta s možnosťou očkovania až v apríli, znamená, že sa k novej normalite tak skoro nedopracujeme. Spolu s takýmto oznámením však mal prísť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Udalosti týždňa

Slovensko

Teraz najčítanejšie