Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Chystajú sa zamknuté Vianoce, ale čaká sa, čo povie Matovič

1. Čísla sa dramaticky zhoršujú, treba to zastaviť aj za cenu nepríjemných obmedzení. 2. V koalícii je vzbura proti Kollárovi. 3. Zachce sa vám šikanovať deti a natočiť si to na video? Pokojne, súd vás oslobodí. 4. Mochovce sú Ficovo zlyhanie za šesť miliárd eur.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Aj vy môžete pomôcť prírode so Zelenou elektrinou od ZSE


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Čísla sa dramaticky zhoršujú, treba to zmeniť aj za cenu nepríjemných obmedzení

Už doteraz sme vedeli, že nás čakajú Vianoce, aké sme ešte nezažili. Počty nakazených covidom (za štvrtok 5189) a pacientov v nemocniciach však tento týždeň dramaticky rastú. Pandemická komisia preto v piatok navrhla výrazne prísnejšie opatrenia než chabá imitácia lockdownu, ktorú len v stredu schválila vláda. Už vtedy bolo jasné, že to nemôže stačiť. Ako dnes priznal minister zdravotníctva, covid sa už šíri „reťazovito a nekontrolovane“.

Zjednodušene by sme sa preto mali vrátiť do režimu, ktorý predchádzal celoplošnému testovaniu v novembri, a nemali by sme z neho vystúpiť až do 10. januára. Vzhľadom na nastávajúce sviatky či zlatý týždeň na horách však tentoraz budú obmedzenia vnímané omnoho citlivejšie. Pretože reálne hrozí aj to, že ak žijete v inom okrese ako vaši rodičia, tak ich na Vianoce neuvidíte. Aj o tom sa dnes rokovalo.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Koronavírus

Mochovce

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie