Denník N

Sulík si strieľa z premiéra na webe Fico.sk, predá mu ho za vyše 100-tisíc

Stránka nesie Ficovo meno, no úrad vlády ju pod kontrolou nemá. Reprofoto – N
Stránka nesie Ficovo meno, no úrad vlády ju pod kontrolou nemá. Reprofoto – N

Webovú stránku Fico.sk spravuje líder SaS Richard Sulík. Pripomína mu kauzy aj komunikáciu s novinármi. Môže mu ju kúpiť manželka, tak ako luxusné hodinky, hovorí Sulík o tom, že sa stránky vzdá za desaťtisíce na charitu.

Čo by ste čakali, keď si kliknete na webovú adresu www.fico.sk? Výpočet vládnych úspechov a zoznam opatrení v najnovšom sociálnom balíčku? Správu o získaní automobilky Land Rover? Alebo osobnejšiu fotku z behu s labradorským retrieverom Lerrym?

V skutočnosti na nej nie je nič z toho. Na webe sýtočervenej farby dominuje premiérova karikatúra, zoznam káuz jeho vlády či videá, ktoré si robia žarty z palca šéfky poslaneckého klubu Jany Laššákovej či angličtiny ministra pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka.

Sulík niečo vymyslel

Doménu Fico.sk nespravuje úrad vlády ani tlačové oddelenie vládneho Smeru. Vlastní ju opozičný europoslanec a líder Slobody a solidarity Richard Sulík.

„Získal som ju pred časom za symbolický poplatok od jedného človeka pod podmienkou, že na nej niečo vymyslím,“ vysvetľuje Sulík, ako sa k doméne s Ficovým priezviskom dostal. „Od augusta je tam tento obsah, ale zatiaľ sme to veľmi nekomunikovali.“

Richard Sulík. Foto N - Tomáš Benedikovič
Richard Sulík. Foto N – Tomáš Benedikovič

Keď mali na hodinky

Sulík doménu núka na predaj, podľa jeho slov si ju môže kúpiť aj sám premiér. Cena však nie je nízka. Pri spustení webu bola 100-tisíc eur a každou sekundou o jeden cent rastie. Sulík peniaze nechce pre seba, potenciálnemu kupcovi odkazuje, aby peniaze poslal štyrom charitatívnym organizáciám.

„Verím, že pre premiéra nemusí byť táto suma až taký problém. Doménu mu môže kúpiť aj jeho manželka, tak ako mu kúpila jeho hodinky,“ narážal Sulík na Ficovo vysvetlenie z minulosti, odkiaľ zobral na hodinky značky IWC Schaffhausen za približne 20-tisíc eur.

Na web dal Sulík napríklad aj zbierku Ficových hodiniek či zoznam káuz.

Teraz najčítanejšie