Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: V najhoršej chvíli vláda nerozhodla a premiér sa skryl

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Vláda zlyhala, premiér je zbytočný. 2. Sulík má sladké reči, ale oplatí sa počúvať Krajčího. 3. Na to, aký je posadnutý testami, je ich žalostne málo.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Vláda zlyhala, premiér je zbytočný

V krátkej histórii koronavírusu sa už potvrdilo, že vysoký podiel pozitívnych testov je predzvesťou stúpajúceho počtu nových prípadov infekcie. A ten je zase zárukou nových a nových pacientov v nemocniciach, ktoré sa postupne plnia.

Plné nemocnice znamenajú nielen počítanie ďalších obetí covidu-19, pretože každý piaty pacient zomrie, ale aj obetí ostatných chorôb, pretože sa množstvo ľudí nedostane včas na kontrolu, vyšetrenie či operáciu. Reč je o tisíckach obetí.

Jediná možnosť. Jediná možnosť, ako sa vyhnúť tragickému koncu tohto reťazca, je zastaviť ho na začiatku – zabrzdiť šírenie vírusu. Aj s tým, že sa istý čas nebude hľadieť na ekonomické alebo psychologické škody, lebo tie by s oneskorením nastali tak či tak.

Každá vláda, ktorá v tejto situácii nepodniká kroky na okamžité zastavenie krivky epidémie alebo nebodaj skúša iné riešenia, zlyhala. Každý premiér, ktorý to dovolí,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Audio, Komentáre

Teraz najčítanejšie