Denník N

Som celebrita, vraví Trumpov právnik. Chváli sa špeciálnou liečbou covidu, hoci v USA zomierajú tisíce ľudí

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Koronavírus sa v USA šíri rekordne rýchlo, infikovali sa aj mnohí ľudia z Trumpovho okolia. Niektorí z nich vrátane Rudyho Giulianiho vďaka prezidentovi dostali špeciálnu liečbu.

Donald Trump minulú nedeľu oznámil, že ďalší človek z jeho okolia sa infikoval covidom-19. Tentoraz to bol Rudy Giuliani, 76-ročný bývalý starosta New Yorku a osobný právnik prezidenta.

Prešlo iba niekoľko dní a Giuliani už odchádzal z nemocnice, kde sa z ochorenia liečil. V stredu z auta novinárom ukazoval palec hore – gesto, ktorým chcel dať najavo, že je v poriadku.

Giuliani, ktorý pre svoj vek aj viditeľnú nadváhu patrí pri covide do rizikovej skupiny, sa zotavil veľmi rýchlo. Podobne ako prezident, ktorému pomáha pri neúspešnej snahe zvrátiť na súdoch výsledky novembrových volieb.

Giuliani sa pochválil, že dostal tú istú „špeciálnu liečbu“ ako Trump. „Hneď ako som si dal ten kokteil, cítil som sa lepšie,“ povedal bývalý starosta New Yorku o liečbe, ktorú mu vraj odporučil priamo lekár prezidenta.

Trumpovi v októbri nasadili kombináciu liekov vrátane protilátkovej liečby, ktorá je pre väčšinu pacientov nedostupná. Giuliani však nie je jediný Trumpov spojenec, ktorému prezident takto pomohol.

Som celebrita, vraví Giuliani

Trumpov právnik nemá problém priznať, že ak by nemal kontakty na najvyšších miestach, jeho boj s covidom-19 by zrejme vyzeral inak. Po prepustení z nemocnice povedal, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Donald Trump

Koronavírus

      Svet

      Teraz najčítanejšie