Denník N

Kúpil vilu po Al Caponem, urážal Kloppa aj Guardiolu. Agent Raiola je Donaldom Trumpom futbalu

Raiola zastupuje aj Vladimíra Weissa ml., ktorému v 24 rokoch sprostredkoval prestup do Kataru.

Zlatan Ibrahimović na začiatku svojej kariéry v Ajaxe Amsterdam neprežíval práve najlepšie obdobie. Na ihrisku sa mu nedarilo a cítil, že pri sebe potrebuje človeka, ktorý mu pomôže preraziť vo veľkom európskom futbale.

Švéd preto oslovil svojho kamaráta a futbalového novinára Thijsa Slegersa, aby mu poradil s výberom nového agenta. Slegers sa zamyslel a navrhol agenta zo spoločnosti, ktorá zastupuje Davida Beckhama. Potom dodal: „A je tu ešte jeden ďalší chlapík. Ibaže, no…“

„No čo?“ spýtal sa Ibrahimović.

„Je to mafián,“ povedal Slegers.

„Mafián znie dobre,“ odvetil Ibrahimović.

Slávny futbalista takto vo svojej autobiografii I am Zlatan Ibrahimovic opisoval, ako sa zoznámil so svojím dlhoročným agentom Minom Raiolom.

Raiola je jedným z najpolarizujúcejších ľudí vo svetovom futbale. V pondelok mu v ankete denníka Tuttosport udelili cenu pre najlepšieho futbalového agenta v Európe a do pozornosti svetových médií sa dostal aj tým, že naznačil odchod svojho klienta Paula Pogbu z Manchestru United.

Raiola pred štyrmi rokmi sprostredkoval Pogbov prestup z Juventusu do Manchestru United za 105 miliónov eur – sumu, ktorú prekonal už len prestup Neymara z Barcelony do Paríža St. Germain.

Tesne pred nedávnym zápasom Ligy majstrov medzi Lipskom a United však pre Tuttosport vyhlásil, že Pogba je v Manchestri „nešťastný a musí odísť“.

Vyjednávač v kvetovaných šortkách

Raiola miluje byť stredobodom pozornosti, komunikuje priamo a nebojí sa používať drsný slovník. Práve to na ňom imponovalo Zlatanovi Ibrahimovićovi, hoci pri prvom osobnom stretnutí v sushi reštaurácii očakával úplne iný typ človeka.

„A kto, sakra, dorazil? Borec v džínsach a tričku Nike, pod ktorým sa mu guľatil pupok. Vyzeral presne ako jeden z tých mafiánov v seriáli Sopranovci,“ spomína Ibrahimović vo svojej knihe.

Raiola si podľa neho objednal toľko jedla, že by vystačilo pre piatich ľudí. Hovoril však k veci, vyhýbal sa sladkým rečiam a Ibrahimović pocítil, že uvažujú podobne. Na záver mu chcel podať ruku na znamenie dohody.

„A viete, čo ten namyslený parchant urobil?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie