Denník N

Logo Svetový NewsfilterSvetový newsfilter: Dve udalosti a dve veľké mená spečatili Trumpov koniec

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Dobrý deň,

ťažký rok sa blíži ku koncu, no ani úvod toho nového nebude jednoduchý. Európa sa nachádza uprostred ďalšej vlny pandémie, ktorá sa nevyhla ani tým štátom, čo tú prvú zvládali dobre.

Slovensko nie je výnimkou, covid-19 robí problémy všetkým, rovnaká je aj snaha nájsť ten najlepší model Vianoc.

V poslednom Svetovom newsfiltri roka 2020 sme zhrnuli, ako je na tom pred sviatkami Európa, píšeme aj o dvoch udalostiach, ktoré potvrdzujú Trumpov koniec, a o sledovanom procese s japonským vrahom.


Severná Amerika: Trumpov čas sa kráti

Šanca, že by Donald Trump zvrátil výsledok volieb, ktoré bez dôkazov označuje za sfalšované, bola minimálna. Po tomto týždni však klesla prakticky k nule.

Čo sa stalo: Prvou dôležitou udalosťou je hlasovanie v zbore voliteľov. Orgán, ktorý oficiálne v USA volí prezidenta, v pondelok zvolil Joea Bidena. Prebehlo to bez problémov a pochybností, hoci Trump sa snažil presvedčiť verejnosť aj niektorých voliteľov, že hlasy patria jemu.

Len málokto čakal, že vzhľadom na výsledok volieb dopadne hlasovanie v zbore voliteľov inak. Hneď po ňom však nasledovala druhá tvrdá rana, ktorá má pre politickú budúcnosť Trumpa možno ešte väčší význam ako očakávaný výsledok hlasovania.

Prišla

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Americké voľby 2020

Donald Trump

Joe Biden

Koronavírus

   Podcast Denníka N

   Logo Svetový NewsfilterSvetový newsfilter

   Svet

   Teraz najčítanejšie