Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovičov odchod by prospel krajine, vláde, strane a zrejme i jemu

1. Škoda, že OĽaNO nie je normálna strana. 2. Núdzový stav je v ohrození. 3. Fico urobil pre Žigu viac ako jeho nová strana.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Škoda, že OĽaNO nie je normálna strana

Keby tu slovo premiéra malo nejakú váhu, práve by sa začala koaličná kríza, ktorej výsledkom by bolo, že z koalície odíde SaS, ale možno aj znechutení poslanci z iných strán, až by koalícia stála pred hrozbou straty väčšiny. No slovo premiéra váži čoraz menej a koalícia funguje ďalej. S podporou rovnakého počtu poslancov, no i tak stále slabšia. A to len a len vinou premiéra, ktorý by mal robiť všetko pre to, aby vydržala čo najsilnejšia štyri roky.

Čisté riešenie. Tam, kam zašiel dnes, sa Igor Matovič za trištvrte roka vo funkcii ešte nedostal. V Rádiu Expres Sulíka označil za idiota, obvinil ho, že ľudia sú pre neho len čísla, a nakoniec povedal, že by bol rád, keby Sulík podal demisiu ešte do Vianoc.

Sulík mu to najprv na Facebooku vrátil slovami, že Slovensko má teraz väčšie problémy ako riešiť citové rozpoloženie Igora Matoviča. O chvíľu zmierlivejšie napísal, že neberie jeho výroky osobne, pretože rozumie extrémne zložitej situácii a unikátnej zodpovednosti, ktorej čelí. Tak či tak, hovorí tým, že premiér svoju funkciu nezvláda.

Ako sa to môže skončiť?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Richard Sulík

Audio, Komentáre

Teraz najčítanejšie