Denník N

Zúfalý Arsenal očaril mladíkmi aj hráčom, ktorému Arteta neveril. United chýba štruktúra, píšu odborníci

Foto – AP
Foto – AP

Keď Arsenal hodinu pred výkopom zápasu s Chelsea oznámil základnú zostavu, sociálne siete zostali v miernom šoku.

Veľkoklub vstupoval do duelu na 15. priečke ligovej tabuľky iba pár dní po tom, ako sa začalo nahlas hovoriť o doteraz nepredstaviteľnej možnosti vypadnutia z Premier League.

Tréner Mikel Arteta sa podľa britských médií po roku vo funkcii ocitol pod tlakom. Do derby však poslal jedenástku, z ktorej boli mnohí fanúšikovia prekvapení. Do zápasovej nominácie sa nedostal Gabriel, David Luiz ani Willian a kapitán Pierre-Émerick Aubameyang zostal na lavičke. Arteta sa v dôležitom zápase rozhodol staviť na svoju mládež.

„Snaží sa Arteta o to, aby ho vyhodili?“ pýtal sa novinár portálu Goal Ronan Murphy.

Aubameyang má nedoliečené zranenie, Gabriel chýbal pre kontakt s človekom pozitívnym na COVID-19 a Luiz s Willianom mali tiež zdravotné problémy. Arteta sa spoľahol na talenty, ale inú možnosť ani nemal. Súboju proti Chelsea, vážnemu kandidátovi na zisk titulu, napokon kraľovali práve mladí.

Hoci Arsenalu málokto veril, nad favoritom zvíťazil 3:1 a viacero ďalších gólových šancí zahodil.

Sky Sports po zápase robila rozhovor so spoľahlivým ľavým obrancom Kieranom Tierneym. „Je to začiatok, však?“ povedal. Tri body posunuli Arsenal len o priečku vyššie (aj to iba vďaka rozdielu skóre) pred Leeds United, ktorý hrá v nedeľu. Z psychologického hľadiska sú ešte dôležitejšie.

20-ročný talent

Sám Arteta novinárom povedal, že ďalšie tri duely s Chelsea, West Bromwichom Albion a Brightonom budú pre túto sezónu „rozhodujúce“. Odkaz bol jasný: ak hráči nezvládnu tieto tri zápasy, Arsenal sa naozaj ocitne v bitke o záchranu. Prvý duel majú úspešne za sebou.

Pri absencii skúsených našiel Arteta lídrov v hráčoch, ktorých si klub sám vychoval. Skvelý výkon podal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Premier League

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie