Denník N

Nemec má 16, no v Nitre ho posielajú na presilovky. Má na prvé kolo draftu, verí Chrenko

Šimon Nemec a Martin Chromiak. Foto - tasr/ap
Šimon Nemec a Martin Chromiak. Foto – tasr/ap

V úvodných dvoch zápasoch Slovenska na juniorských MS patril k najlepším hráčom len 16-ročný obranca Šimon Nemec. Prihral na oba slovenské góly a zaujal prehľadom aj podporou ofenzívy.

Nemec pravidelne nastupuje v seniorskom tíme Nitry, ktorá ho do extraligy prvý raz vytiahla už vlani. „O rok by mohol byť naším obrancom číslo jeden,“ hovorí generálny manažér HK Nitra Tomáš Chrenko.

Ako zatiaľ vnímate výkony Šimona Nemca na majstrovstvách sveta?

Obidva zápasy zahral na svoj vek veľmi dobre a dovolím si povedať, že v zápase proti Kanade bol spolu s Martinom Chromiakom naším najlepším hráčom. Samozrejme, všetci chalani hrali výborne, ale Šimon k tomu pridal aj hokejovosť, ktorá z neho robí výnimočného hráča.

Nemcovi ste dali v extralige vlani priestor už ako 15-ročnému, niekoľko dorastencov si v prvom tíme zahralo aj tento rok. Prečo začala Nitra dávať viac príležitostí mladým hráčom?

Už keď sme s Mirom Kováčikom nastúpili do funkcií, hneď sme sa snažili vytiahnuť do prvého tímu Samuela Bučeka, ktorý mal vtedy šestnásť. Od začiatku sme chceli mladým dávať priestor, ale na to musíte mať aj kvalitných mladých. Musím povedať, že teraz máme veľmi veľa šikovných chlapcov od ročníkov 2003 až 2005. Keď vidíme, že na sebe pracujú a posúdime, že si zaslúžia šancu, veľmi radi im ju poskytneme.

Takže nejde o krok, ku ktorému vás dotlačila pandémia.

Vôbec. Povedal by som, že súčasná situácia je práveže

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

MS20 v hokeji

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie