Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Čísla na chvíľu zakryli, že smerujeme ku katastrofe

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Rekordne pribúdajú obete covidu, skutočný lockdown zatiaľ nie je na programe. 2. Lučanského pokus o samovraždu rozpúta lavínu dohadov. 3. Matovič už musí Kollára zastaviť.

Podbean Player

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Pribúdajú mŕtvi, skutočný lockdown zatiaľ nie je na programe

Druhý deň po sebe úrady potvrdili viac ako sto obetí covidu. Konkrétne za pondelok to bolo 104 mŕtvych. Stále však platí, že štatistiky sú rozkolísané. Pretože počas sviatkov sa počty obetí oficiálne neoznamovali, hoci ľudia umierať neprestali. Iba teraz sa postupne dopĺňajú do grafov a potvrdzuje sa, že prelom rokov bude na Slovensku tragický.

Nič na tom nemení ani relatívne nízky údaj o nových prípadoch – 2095 pozitívnych PCR testov, pretože sa v pondelok testovalo málo (9330) a pozitívny bol viac než každý piaty (22 percent). Ďalších 5311 pozitívnych odhalili antigénové testy. Úhrnne je to o tisíce menej, ako boli predsviatočné maximá, ale opäť platí, že tieto údaje sa nedajú brať úplne vážne, pretože obzvlášť PCR testov ubudlo.

Ak sa niečím orientovať dá, sú to údaje o počtoch hospitalizovaných. No a tie dramaticky rastú bez ohľadu na kozmeticky prívetivejšie novinky z laboratórií. Veľké prírastky nakazených z predchádzajúcich dvoch týždňov jednoducho začínajú prichádzať do nemocníc. Navyše nemáme nádej, že naozaj ide o vrchol. V skutočnosti je to iba cesta naň. Svedčí o tom aj stúpajúci sedemdňový kĺzajúci priemer úmrtí.

Lekári volajú na poplach

O vážnosti situácie najlepšie vypovedá čerstvé varovanie konzília odborníkov, že pri súčasnom trende môže

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

  Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

  Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

  Očkovanie proti koronavírusu

  Verejné obstarávanie

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie