Denník N

Kráľ toxickej mužnosti. Rapper Future má osem detí s ôsmimi ženami a prirovnávajú ho k Hádesovi

Foto - OnlyHitNP
Foto – OnlyHitNP

Robia o ňom internetové „memes“, aktuálnym albumom vyrovnal rekord Eltona Johna a rok 2020 patril aj jemu.

Keď na jar na celom svete začali lockdowny, 36-ročný americký rapper Future sedel na jachte a plánoval vydať album s názvom Life Is Good.

Future, vlastným menom Nayvadius Wilburn, nemal dôvod byť nespokojný. V priebehu posledného desaťročia sa dostal na vrchol americkej hip-hopovej scény a nikdy z neho nespadol.

Veľa umelcov sa ho snažilo napodobniť, ale nikto to nedokázal tak dobre ako on.

Jeho fanúšikovia si zvykli, že pravidelne vydáva hity. V januári zverejnil prvý singel z albumu s rovnomenným názvom Life Is Good, na ktorom hosťoval aj zrejme najpopulárnejší rapper súčasnosti – Kanaďan Drake. Pieseň dominovala hitparádam.

Future však v polovici mája radšej zmenil názov album na High Off Life, keďže ten pôvodný pre pandémiu neznel najlepšie.

V rebríčku Billboard 200 sa hneď dostal na prvú priečku. Podarilo sa mu to už so siedmym albumom po sebe. Pieseň s Drakeom navyše nedávno nominovali na Grammys v kategórii Best Music Video (najlepší videoklip).

V Amerike veľa lepších aktívnych rapperov nenájdete. Vydáva aj niekoľko projektov ročne a všetky sú komerčne úspešné.

V priebehu tri a pol roka sa na priečku číslo 1 v amerických hitparádach dostalo šesť jeho albumov alebo mixtape-ov. Niečo podobné dokázal naposledy Elton John v sedemdesiatych rokoch.

Podľa Billboard Charts išlo hlavne o krátky čas, v ktorom Future viacerými projektmi vždy dosiahol vrchol hitparády. Eltonovi Johnovi sa to podarilo iba o pár týždňov rýchlejšie. Future sa však tam nezastavil, na prvú pozíciu dotiahol aj siedmy projekt, spomínaný High Off Life. S Eltonom Johnom bol navyše v štúdiu, ich spolupráca zatiaľ nevyšla. John už v minulosti spolupracoval s viacerými rappermi vrátane Kanyeho Westa či Futureovho priateľa Young Thuga.

Zároveň sa však z neho mnohí smejú. Na internete nájdete množstvo memečiek s jeho fotografiou s mobilom v ruke, napríklad o tom, aké správy píše ženám. Počas napätia USA s Iránom sa na Twitteri objavilo meme, v ktorom Future svojej ex poslal správu: „Hovoria, že vypukne tretia svetová vojna. Ale ty si mojím svetom a my sme vo vojne, odkedy sme sa rozišli.“

Buddha rozchodov

Samotnému Futureovi žarty neprekážajú, pochvaľuje si „publicitu zadarmo“. V poslednom príspevku na Instagrame použil popis If u getting money u her type (Ak zarábaš, si jej typ).

Future si podľa expertov svoju značku postavil na mizogýnii, teda na „nenávisti mužov voči ženám“. Motív vzťahov a románikov sa opakuje v každom jeho projekte. V hip-hope nejde o nič

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kultúra

Teraz najčítanejšie