Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Vláda, ktorá sa schovala pred koronou, ušla aj pred samovraždou

Foto - tasr
Foto – tasr

1. Kolíková krotila vášne sucho a vecne 2. Väčšina vlády sa drží bokom od Lučanského 3. Najprv Trenčín, teraz Nitra ukazujú, ako vládnuť

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Kolíková krotila vášne sucho a vecne

Napriek tomu, že sa obete koronavírusu počítajú v stovkách denne a krematóriá rozšírili pracovné zmeny, pre veľkú časť krajiny je oveľa dôležitejšia jediná smrť, aj to dobrovoľná.

Samovražda bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského už stihla prerásť do legendy so schopnosťou hýbať davmi. Stačili na to prvotný šok, trochu mediálnej nešikovnosti, pár nevyjasnených otázok a plný hrniec konšpirácií a zlých emócií, ktorý miešajú politici bez hanby a citu.

Ťah komisiou. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková sa pokúsila v pondelok lámať vlnu zmanipulovaného hnevu prísľubom otvoreného a dôsledného prístupu štátu k vyšetrovaniu prípadu Milana Lučanského.

Zriadila komisiu, do ktorej zavolala aj pokútnych šíriteľov konšpiračnej verzie prípadu, teda zástupcov Smeru, Hlasu a ĽSNS. Komisia síce nemá a ani nemôže mať kompetencie polície či prokuratúry, má však otvorené dvere k vyšetrovacím postupom a Kotleba, Saková (Hlas) a Saloň (Smer) sú zárukou toho, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

   Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

   Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

   Audio, Komentáre

   Teraz najčítanejšie