Denník N

Americký denník: Ako mi Valentín začal v Spojených štátoch dávať zmysel

Triedna učiteľka pripravila deťom valentínske prekvapenie. Čakala som prianie na stole, ale dosť ma vyviedla z omylu. Foto - Deník N/Jana Ciglerová
Triedna učiteľka pripravila deťom valentínske prekvapenie. Čakala som prianie na stole, ale dosť ma vyviedla z omylu. Foto – Deník N/Jana Ciglerová

Archívny Americký denník Jany Ciglerovej z februára 2019.

Bol to môj tretí Valentín v Amerike, takže už by ma na tom preslávenom americkom sviatku nemalo nič prekvapiť. Namiesto toho som zase urobila niekoľko spoločenských chýb a podcenila, aký dôležitý a aký iný deň to tu pre ľudí je.

Vlastne až tu mi Valentín začal dávať zmysel. V Spojených štátoch ho nepovažujú len za sviatok zamilovaných a párov, ako som tomu rozumela v Česku, ale majú ho tu za deň, keď sa jednoducho oslavuje láska. A pretože lásku môžeme cítiť ku komukoľvek a k čomukoľvek, týka sa tu ten deň všetkých.

Aby ste naplnili spoločenské očakávania, ktoré na vás v ten deň Američania majú, potrebujete tri veci: valentínske pohľadnice, valentínske sladkosti a valentínske oblečenie.

Do toho sa našťastie počíta čokoľvek červené alebo čokoľvek s motívom srdca, takže je to uskutočniteľné aj bez toho, aby človek vyzeral ako cukrík, hoci takých ľudí v ten deň stretnete veľa.

Keď budete mať navyše nejaký ten roztomilý balónik, napríklad na aute alebo na bicykli, dostanete od okoloidúcich ešte o pár súhlasných úsmevov viac.

Prvý rok som k sviatku pristúpila tak, ako som bola zvyknutá z domu, a to ružové šialenstvo sa rozhodla ignorovať. Z omylu ma vyviedli rýchlo.

Susedka mi priniesla fľašu ružového

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Americký denník

Streľba na škole na Floride

Rodina a vzťahy, Svet

Teraz najčítanejšie