Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Nitra horí a očkujeme veľmi pomaly

Marek Krajčí. Foto N - Tomáš Benedikovič
Marek Krajčí. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Nitra je varovaním pre zvyšok Slovenska. 2. Vakcinácia sa vlečie, ale Krajčí je optimista. 3. Časť národa už oficiálnej verzii samovraždy neuverí.

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Nitra ako varovanie pre zvyšok Slovenska

Keďže sa oneskorené vládne rozhodnutie o lockdowne ešte nemalo kedy prejaviť, situácia s covidom sa naďalej zhoršuje. V nemocniciach leží viac ako 3100 pacientov s chorobou či s podozrením na ňu, rekordných 246 ich je na pľúcnej ventilácii. V pondelok malo pozitívny test viac ako 10-tisíc ľudí, týždenne sa nakazilo viac ako 47-tisíc ľudí, čo už nie je ďaleko od jedného percenta populácie. V priemere denne na covid zomiera 89 ľudí. Zároveň sa potvrdilo, že na Slovensku sa objavil nový variant koronavírusu.

Prognózy nie sú o nič lepšie. Pozitívny vplyv lockdownu uvidíme najskôr o týždeň, pravdepodobnejšie však ešte neskôr. Odborníci, ako napríklad primárka Alena Koščálová či matematik Richard Kollár, varujú, že sme blízko momentu, keď bude ťažké nájsť lôžka pre akútne chorých.

Región rýchlejší ako štát. Ako by to asi mohlo vyzerať v najpostihnutejších regiónoch, sa v posledných dňoch ukazuje v Nitre a okolí. Preplnená nemocnica, vyblokované sanitky, hrozba zatvorenia podnikov – aj preto ešte v pondelok večer primátor Marek Hattas žiadal, aby ústredný krízový štáb schválil v oblasti prísnejšie opatrenia.

Zatiaľ sa však rozhýbali len regionálne úrady.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

   Milan Lučanský

   Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

   Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

   Očkovanie proti koronavírusu

   Komentáre

   Teraz najčítanejšie