Denník N

Logo Svetový NewsfilterSvetový newsfilter: Trumpovi ide iba o seba a Amerika na to doplatila. Štyri závery z chaosu v USA

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Dobrý deň,

prvé vydanie newsfiltra v roku 2021 sme pôvodne celé chceli venovať vakcinácii vo svete. Už teraz vieme, že to bude jedna z udalostí roka, ktorá by nám mala pomôcť vrátiť sa k normálnemu životu.

V stredu sme však boli svedkami neuveriteľných udalostí v USA, ktoré zavŕšili štyri roky Trumpovej vlády a na chvíľu zatienili aj pandémiu koronavírusu. Vo Svetovom newsfiltri sme preto zhrnuli štyri závery, ktoré vyplývajú z chaotického týždňa v Spojených štátoch.

Venujeme sa aj tomu, ako prebieha očkovanie vo svete – kde to ide najlepšie, komu sa zatiaľ nedarí a kde sa objavili prekážky.


Severná Amerika: Čo nám ukázal chaos v USA

Za posledné štyri roky sme si už zvykli, že Trumpov Biely dom takmer každý deň prináša novú drámu. Udalosti z tohto týždňa však prekonali všetko, čo sme tu doteraz mali.

Najprv to bol Trumpov telefonát, v ktorom republikánov v Georgii žiadal, aby pre neho našli tisíce hlasov, potom prišiel dramatický súboj o väčšinu v senáte a napokon nepokoje vo Washingtone.

Bez problémov sa dá povedať, že to na roky poznačí Trumpa, Republikánsku stranu aj celé Spojené štáty. Tu sú štyri kľúčové závery:

Budíček pre republikánov: Pri debate o prezidentovej zodpovednosti si treba uvedomiť, že Trump by sa nikdy nedostal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Americké voľby 2020

Donald Trump

Koronavírus

Očkovanie proti koronavírusu

Podcast Denníka N

Logo Svetový NewsfilterSvetový newsfilter

Svet

Teraz najčítanejšie