Denník N

Právny zástupca rodiny Milana Lučanského prekvapil poslancov správami o listoch, podrobnosti si nechal pre seba

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Na prvom mimoriadnom rokovaní poslaneckého výboru k prípadu Milana Lučanského sa objavili správy o korešpondencii, rodina odmietla zverejniť zdravotnú dokumentáciu. Denisa Saková chce zvolať ďalšie rokovanie.

Po Milanovi Lučanskom, ktorý pred vyše týždňom spáchal v prešovskej väznici samovraždu, sa nenašiel žiaden list na rozlúčku. Právny zástupca rodiny Miroslav Radačovský však poslancov parlamentu informoval o listoch Lučanského pre rodinu. Stalo sa tak počas mimoriadneho zasadnutia výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť.

Prekvapil tým generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí), ale aj poslancov.

Bývalý sudca Radačovský, ktorý je teraz poslancom Európskeho parlamentu, kam ho zvolili za ĽSNS, nevysvetlil, čoho sa listy týkajú a ako sa k nim dostal. O korešpondencii nič nepovedal ani novinárom, keď z výboru odchádzal.

Zatiaľ čo výbor rokoval viac ako šesť hodín za zatvorenými dverami, Najvyšší súd potvrdil väzbu pre spoluobvinených Lučanského. Spolu s ním boli totiž začiatkom decembra v rámci akcie Judáš zadržaní a obvinení ďalší policajní funkcionári a aj príslušník tajnej polície.

Lučanský: Správajú sa ku mne ako k teroristovi

Predseda výboru pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽaNO) po rokovaní povedal, že Radačovský prečítal z korešpondencie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Milan Lučanský

Slovensko

Teraz najčítanejšie