Denník N

Kritizoval Trumpa, teraz sa háda s Eminemom. Snoop Dogg je na vrchole už takmer tridsať rokov

Snoop Dogg vo filme Soul Plane. Foto - imdb.com
Snoop Dogg vo filme Soul Plane. Foto – imdb.com

Známy americký rapper prvý raz v živote volil vlani, lebo nechcel v Bielom dome viac vidieť Donalda Trumpa.

Rok 2020 sa v americkom hip-hope končil kontroverziou. Eminem sa opäť dostal do „beefu“, ale tentoraz s mužom, s ktorým má veľa spoločného – s legendárnym Snoopom Doggom. Ich spor prekvapil aj preto, že na štarte ich kariéry obom významne pomohol slávny producent Dr. Dre.

Snoop Dogg už v júli pri rozhovore pre Breakfast Club povedal, že Eminem podľa neho nepatrí medzi desať najlepších rapperov v dejinách. Vymenoval potom interpretov z 80. rokov ako Rakim, LL Cool J či Ice Cube, ktorí podľa neho boli lepší.

Eminema zaradil len medzi desať najlepších textárov. „Aj to preto, že bol s Dr. Dre. Dr. Dre mu pomohol nájsť toho najlepšieho Eminema, akého mohol,“ dodal.

Eminem na Silvestra priznal, že ho Snoopove vyjadrenia prekvapili. Podľa neho je v poriadku názor, že nepatrí medzi desať najlepších. Nahneval ho však iný výrok. „Dokážem prežiť bez Eminemovej hudby,“ dodal Snoop.

Eminem má za sebou „beefy“ s mnohými, najmä mladšími rappermi, napríklad s Machine Gun Kellym.

Hádka prekvapila najmä preto, že v minulosti viackrát spolupracovali.

Snoop Dogg je totiž jedným z najvplyvnejších interpretov nielen v dejinách amerického hip-hopu, ale aj popovej hudby. Je hudobným a marketingovým géniom, ktorý si pozíciu v hip-hope udržal v každej ére. Na vrchole je už takmer tridsať rokov, pričom zostal verný svojmu štýlu. Ten vychádza z West Coast, západného regiónu Spojených štátov amerických.

Prelomový album

„Okrem Franka Sinatru nebol v histórii americkej popovej kultúry

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Kultúra, Svet

Teraz najčítanejšie